loading...

پزشکان با تجربه

مشاوره جنسی

مشاوره جنسی بدون تردید یکی از پر مخاطب ترین و پر مراجعه ترین حوزه های مشاوره و روانشناسی در سراسر دنیا می باشد. گرچه در ایران به دلیل یک سری از دلایل بازدارنده مانند شرم و خجالت، این آمار نسبت به سایر کشورهای دنیا کمتر است، اما با این حال هر روزه تعداد قابل توجهی از مردم کشورمان به منظور دریافت خدمات مشاوره جنسی و مشکلات زناشویی به مطب ها و کلینیک های روانشناسی مراجعه می کنند.

مشاوره جنسی شامل تمامی خدمات مشاوره ای است که روانشناس به منظور آگاهی بخشی و یا حل بخشی از مشکلات در این حوزه (مانند مشکلات زناشویی که زوجین به آن دچار می شوند.) به مراجعین ارائه می دهد.

 

خجالت از مشاوره جنسی

مسئله خجالت از مشاوره جنسی، نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر، حتی کشورهای اروپایی نیز مطرح استاما باید بدانیم که عامل اصلی وقوع بسیاری از طلاق ها و جدایی ها، همین مشکلات زناشویی و عدم آگاهی ها از مسائل جنسی استمشکلاتی که بسیاری از آن ها با برگزاری جلسات مشاوره جنسی به راحتی قابل حل هستند.

به همین دلیل است که جوامع و دولت ها می بایست با انجام اقدامات فرهنگی برنامه ریزی شده و دقیق، این مسئله را برای عموم مردم جا بیندازند که مراجعه به روانشناس برای دریافت خدمات مشاوره جنسی و شرح مشکلات زناشویی و جنسی با او، خجالت و شرم و حیا نداردمطمئنا اگر اقدامات مناسب و ادامه داری در این راستا صورت گیرد، می تواند در بلند مدت تاثیر شگرفی در کاهش آمار طلاق داشته باشد.

حجب و حیای انسانی به خودی خود چیز بدی نیستبلکه کاملا برعکس، یکی از صفات حسنه انسان استاما وقتی می توان با برگزاری چند جلسه مشاوره جنسی، جلوی فروپاشی یک خانواده را گرفت، خجالت کشیدن کاملا بی مورد و غیر منطقی است.

 

مشاوره جنسی برای زوج های جوان

بدون شک یکی از اصلی ترین مراجعین مشاوره های جنسی، زوج های جوان هستند.

کمتر کسی در آستانه ازدواج به مشکلات زناشویی و جنسی فکر می کند. (مگر این که به یک مشکل جنسی جدی دچار باشد‌.) اغلب افراد در این مواقع به فکر مسائل اقتصادی و معیشتی، مسائل اخلاقی و ... هستندو هیچکس فکرش را هم نمی کند که زندگی مشترکش به دلیل مشکلات زناشویی در آستانه طلاق و جدایی قرار بگیرد.

به هر حال باید این مسئله را پذیرفت که مشکلات زناشویی و ناآگاهی های جنسی، سهم قابل توجهی در افزایش آمار طلاق در جامعه دارنداما در این بین وظیفه زوجین چیست؟ زوج های جوان، پیش از این که کارشان به طلاق و جدایی برسد، می بایست مسئله را کاملا جدی بگیرند و برای حل انواع مشکلات زناشویی خود، بدون آن که احساس شرم و خجالت کنند، به یک روانشناس خوب مراجعه نمایند.

 

مشاوره جنسی برای نوجوانان

این که مشاوره جنسی تنها مختص به بعد از ازدواج است، یک تصور کاملا اشتباه می باشد.گرچه عمده مراجعین مشاوره جنسی، زوج های جوان هستند، اما این واقعیت را باید پذیرفت که هر کسی که به بلوغ جنسی می رسد، خواه مجرد باشد و خواه مزدوج، به مشاوره جنسی احتیاج دارد.

اما فایده و کاربرد مشاوره جنسی برای نوجوانان و افراد مجرد چیست؟ دوران بلوغ برای نوجوانان می تواند دوران بسیار پرخطر و حساسی باشداز آن جایی که در مدارس و مراکز آموزشی کشور ما هیچ گونه آموزشی در خصوص مسائل جنسی به افراد داده نمی شود (اگر هم همچین آموزش هایی وجود داشته باشد، خیلی خیلی کم و محدود است.) ، نوجوانانی که به بلوغ جنسی می رسند، به دلیل ناآگاهی های جنسی، ممکن است به راه خطا کشیده شده و مشکلات بزرگی را برای خود و خانواده شان ایجاد نمایند.

در بسیاری موارد هم ممکن است نوجوانان از بیماری ها و مشکلات جنسی مختلفی رنج ببرند و باز هم به دلیل عدم آگاهی، این مشکلات را از والدین خود پنهان نموده و یا از راه های نادرستی اقدام به درمان خودسرانه آن ها کنند.

از آن جایی که بیان این مشکلات و پرسش های جنسی با افراد دیگر و غریبه ها، نسبت به والدین، برای کودکان و نوجوانان راحت تر است، پدر و مادرها می بایست در صورت احساس چنین مسائل و مشکلاتی در زندگی فرزند خود، او را به سمت مراجعه به روانشناس سوق داده و راهنمایی کنند.

 

ثبت شرکت در اوکراین و خرید بیزینس فعال

با ثبت شرکت در اوکراین و خرید بیزینس فعال در اوکراین برای خود و خانواده خود درآمد ارزی ایجاد نمائید و از مزایای اقامتی کشور پهناور و زیبای اوکراین استفاده کنید
گروه حقوقی بازرگانی مستر ویزا (آقای ویزا)، با هدف انجام مشاوره ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس به منظور ایجاد درآمد ارزی برای ایرانیان سراسر دنیا فعالیت می نماید.


مشاوره ها و انجام تمامی امور ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس توسط وکلای پایه یک دادگستری ایران و وکلای رسمی کشور اوکراین انجام میپذیرد
اقامت اوکراین از طریق خرید بیزینس فعال و ثبت شرکت در اوکراین در چند وقت اخیر مورد توجه عدۀ‌ بسیاری از مهاجران واقع شده است و بسیاری از افراد به دلیل موقعیت خوب این کشور و نزدیکی آن به بازارهای کلیدی در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند


افرادی که در اوکراین شرکت ثبت میکنند و مالیات میپردازند حتی میتوانند در آینده از مزایای بازنشستگی قانونی در کشور اوکراین بهره مند بشوند
با گروه حقوقی مستر ویزا با هزینه کمتر، سریع تر و مطمئن تر به هدف خود برسید
گروه حقوقی مستر ویزا از شهرهای ایران نماینده فعال می پذیرد


متقاضیان می توانند از طریق شماره واتس اپ 00380631900523 وقت مشاوره رزرو نمایند

رویکرد جدید طب مکمل | کمک به بهبودی و سلامتی با انرژی های واقعی بجای انرژی درمانی دروغین

امروزه با گسترش علم و تکنولوژی هر لحظه جنبه های بیشتری از زوایای مخفی علم و طبیعت عیان میشود که بسیاری از کاربردهای طب مکمل و پزشکی جایگزین را به اثبات رسانده و در عین حال بسیاری از مدعیان دروغین و شیاد طب نماهای فیک مثل انرژی درمانی کاذب را نیز به همین طریق فاقد اعتبار کرده است.

از طرفی همین پیشرفت دانش و فناوری که مزایای مفیدی برای زندگی بشر داشته و لوازم و وسایل جدیدی را برای رفاه و آسایش و بعضا تسریع در امور زندگی در اختیار انسانها قرار داده باعث بروز آلودگی ها و عوارضی در محیط زیست شده که برای حیات و سلامتی انسانها اثرات مخرب و زیان باری به همراه داشته است بویژه آلودگی های زندگی شهری مثل امواج مضر و مخرب مایکروویو و دکل های موبایل و سیگنال های الکتریکی که هر چند برخلاف آلودگی هوا با چشم دیده نشده و نامرئی هستند اما عوارض آنها بعد از سالها تحقیق و پژوهش توسط محققان عرصه پزشکی و سلامت به اثبات رسیده اند.

یکی از آن عوارض حاد، افزایش بیش از حد یون های مثبت در بدن انسان و محیط اطراف اوست که باعث ایجاد اتصال عرضی پیوندهای یونی (کووالانسی) در سلولهای بدن انسان شده و در نهایت به ایجاد رادیکالهای آزاد منتهی میشود که شناخته شده ترین عامل اصلی شیوع سرطان در جهان محسوب میگردد که از مداومت در عدم تعادل یونی در بدن نشات گرفته است . ناگفته نماند که سردرد ، استرس و اضطراب مزمن و بسیاری از ناخوشی های جسم و روح انسان از دیگر عوارض این آلودگی هاست.

به هر روی بشر امروزی نمیتواند با وجود عوارض استفاده از تکنولوژی های مدرن از استفاده از آنها را متوقف کند و در واقع در خیال برخی انسانهای مدرن امروزی مزایای تکنولوژی بر معایب آن چربیده  که صد البته این تصوری اشتباه و خطرآفرین است. اما براستی راه حل چیست که بتوان از تکنولوژی های جدید بدون هیچ عوارضی بهره مند گردید؟

یکی از ایده هایی که بعدا عملی شد و به عنوان چاره ای برای رفع این عارضه مطرح گشت ایجاد یک محافظ برای بدن انسان در برابر تشعشعات امواج رادیویی و مایکروویو بود اما این سد محافظ چطور ایجاد شده و به چه شکل ظهور میکند؟ آیا حتما لباس مخصوصی باید به تن کنیم؟

رفع این عارضه یعنی عدم تعادل یونی در بدن انسان با ایجاد تعادل توسط یون های منفی خنثی کننده یونهای مثبت و رادیکالهای آزاد میسر میگردد که همانگونه که در بالا ذکر شد چون این عارضه بیشتر در محیط زندگی شهری بوجود می آید میبایست در طبیعت و دور از زندگی شهری به دنبال محیط های سالمی گشت که دقیقا شرایطی برعکس داشته باشند.

بر حسب تحقیقات دانشمندان سنگ های آتش فشانی ، سواحل شن های سیاه ، آبشارها و چشمه های آب گرم مکانهایی هستند که به صورت طبیعی دارای مقادیر زیادی از یون های منفی بوده که زندگی در اطراف آنها به صورت مداوم میتواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد بینجامد.

این روش درمان جایگزین تاثیر خوبی در کمک به شفای بسیاری از بیماریها و حفظ سلامتی دارد اما مشکل بعدی اینجاست که انسان شهری نمیتواند شهر و تجارت و شغل خویش را رها کرده و همیشه در این نزدیکی این مکانها حضور داشته باشد بلکه فقط گهگاهی در ایام فراغت حضور موقت در مجاورت آنها برای او میسر است.

پس از سالها پیگیری ، تحقیقات و آزمایش های فراوان ابتدا در سنگاپور و نهایتا در ژاپن دانشمندان محصولی به نام گردنبند اسکالر اختراع و عرضه کردند که با استفاده از همین مواد یون دار آتش فشانی و 76 نوع گوناگون کریستال های معدنی ساخته شده و توسط فناوری نانوتکنولوژی چینش آنها به صورتی کاملا متمرکز در مرکز محصول انجام گردیده است و از آنجا که میبایست بیشترین تاثیر را در چاکراهای انرژی بدن انسان بگذارد به شکل گردنبند ساخته و طراحی شده که هم جنبه تزیینی و زینتی داشته باشد و هم در موقعیت سینه بیشترین اثرگذاری را داشته باشد که البته محصولات اسکالر در شکل های دیگری مثل قلم و شیلد محافظ هم ساخته شده اند اما بیشترین کاربرد را همین گردنبند انرژی دارد که تا شعاع ده متر از بدن انسان را تحت الشعاع قرار میدهد.  لازم به ذکر است که محصول مشابهی به نام دستبند مغناطیسی هم با کاربرد نزدیک جهت یونیزاسیون گلبولهای خون تولید و عرضه میگردد که تاثیر مثبتی در درمان دردها و رفع مشکلات سلامتی دارد.

 

 

پایگاه داده ایران آویز در جهت نقد و بررسی طب مکمل و پزشکی جایگزین و همینطور مباحثه و مقایسه انواع طب مکمل به صورتی عادلانه و به دور از هرگونه تعصب و غرض میپردازد و ایضا عرضه کننده گردنبند اسکالر اورجینال تکنولوژی ژاپن ساخت کمپانی های بایواکسل ، فیوژن اکسل و ای‌یاشی است که این محصولات کاملا اصل بوده و توسط دستگاه یون سنج مورد آزمایش قرار میگیرند که تفاوت واضح و آشکار آنها با محصولات چینی و تقلبی موجود در بازار را میتوان به آسانی مشاهده کرد.

پایگاه  اینترنتی ایران آویز www.iranaviz.com و شماره تلفن و واتساپ 09109977788 جهت ارتباط علاقمندان به زندگی سالم در محیط شهری و حفاظت از خویشتن در برابر تشعشعات مخرب و رادیکال های آزاد با کارشناس فروش و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با محصولات برقرار است.

 

معرفی دکتر شقایق درویشی

دکتر شقایق درویشی از جمله روانشناسان و مشاوران برتر ایران محسوب می شود . دکتر درویشی از اعضای انجمن روانشناسی آمریکا و  انجمن روانشناسی ایران می باشد و همچنین عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران می باشد .

آدرس وبسایت دکتر شقایق درویشی https://www.drshaghayeghdarvishi.ir/ می باشد با مراجعه به وبسایت دکتر شقایق درویشی میتوانید برای رزرو نوبت و مشاوره با دکتر اقدام نماییم .

دکتر شقایق درویشی ارائه دهنده انواع خدمات تخصصی در حوزه های مختلف مشاوره و روانشناسی ، همچون :

خدمات تخصصی در حوزه مشاوره به شرح زیر می باشد :

مشاوره خانواده :

افراد به مشاوره خانواده مراجعه می کنند تا زندگی بهتر از آنچه که دارند داشته باشند در مشاوره خانواده افراد مهارت های زندگی ، چگونگی حل مشکلات در زمان بروز مشکلات مختلف ، چگونگی تربیت فرزندان و ... را می آموزند .

مشاوره ازدواج :

 به صورت مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره پس از ازدواج انجام می شود در مشاوره پیش از ازدواج تمامی ویژگی های شخصیتی و رفتاری طرفین مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و زوجین از بروز مشکلات احتمالی آگاه می شوند .همچنین چگونگی حل کردن این گونه مشکلات را می آموزند دکتر شقایق درویشی در مشاوره پس از ازدواج نیز تمامی مشکلات و دغدغه های زوجین مورد قرار می دهد  و راهکارهای مناسب برای حل مشکلات را ارائه مب دهد تا به بهترین شکل مشکلات خود را حل کرده و زندگی به دور از تنش داشته باشند .

مشاوره فردی :

 افراد برای اینکه به شناخت دقیق تری نسبت به خود و ویژگی های شخصیتی و رفتاری خود برسند به مشاوره فردی مراجعه می کنند زمانی که فرد به شناخت دقیقی از خود برسد ، می تواند در زمان های مختلف بهترین تصمیم گیری را انجام دهند و کمتر دچار اشتباه در تصمیم گیری های خود شوند .

مشاوره تحصیلی :

 بسیاری از دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیل خود دچار مشکلاتی همچون عدم تمرکز ، مشکلاتی در درس خواندن و ... می شوند همچنین بسیاری از دانش آموزان در مقاطع مختلف به ویژه سال های آخر تحصیل خود نیاز به برنامه ریزی دقیق دارند تا بتواند در امتحانات نهایی و کنکور بهترین نتیجه را بگیرند دانش آموزان برای تمامی این موارد می توانند به مشاوره تحصیلی مراجعه کنند و بهترین نتیجه را بگیرند .

رزور نوبت مشاوره با دکتر شقایق درویشی :

آدرس مطب دکتر شقایق درویشی :

میدان ونک ، خیابان ملاصدرا ، بعد از بیمارستان بقیه اله ، پلاک 209 ، طبقه 5 ، واحد  18

 

 

آب مروارید چیست؟

آب مروارید بستن لنز در چشم است که منجر به کاهش دید می شود. آب مروارید اغلب به آهستگی توسعه می یابد و می تواند بر هر دو چشم تأثیر بگذارد. علائم ممکن است شامل رنگ های محو شده ، تاری یا دید مضاعف ، حفره در اطراف نور ، مشکل با چراغ های روشن و مشکل در دیدن شب باشد. این ممکن است منجر به مشکل در رانندگی ، خواندن یا تشخیص چهره شود. بینایی ضعیف ناشی از آب مروارید همچنین ممکن است منجر به افزایش خطر سقوط و افسردگی شود. آب مروارید باعث نیمی از موارد کوری و 33٪ اختلال بینایی در سراسر جهان می شود.

 

آب مروارید بیشتر به دلیل پیری است اما ممکن است به دلیل آسیب دیدگی یا قرار گرفتن در معرض پرتودرمانی رخ دهد ، از بدو تولد وجود داشته باشد یا به دنبال جراحی چشم برای سایر مشکلات رخ دهد. مکانیسم زیرین شامل تجمع توده های پروتئین یا رنگدانه زرد قهوه ای در لنز است که باعث کاهش انتقال نور به شبکیه در قسمت پشت چشم می شود. تشخیص بیماری توسط معاینه چشم انجام می شود.

 

پیشگیری شامل پوشیدن عینک آفتابی و جلوگیری از استعمال سیگار است. در اوایل علائم ممکن است با عینک بهبود یابد. اگر این کار کمکی نکند ، جراحی برای از بین بردن لنزهای ابری و جایگزینی آن با یک لنز مصنوعی ، تنها روش درمانی مؤثر است. عمل جراحی فقط در صورتی انجام می شود كه آب مروارید باعث ایجاد مشكلات شود و به طور كلی منجر به كیفیت زندگی می شود. عمل جراحی كاتاراكت در بسیاری از كشورها به راحتی قابل دسترسی نیست ، این امر مخصوصاً در مورد خانم ها ، ساكنان مناطق روستایی و افرادی كه نمی دانند چگونه است خواندن.

 

به علت آب مروارید حدود 20 میلیون نفر نابینا هستند. این علت تقریباً 5٪ نابینایی در ایالات متحده و نزدیک به 60٪ نابینایی در مناطقی از آفریقا و آمریکای جنوبی است. نابینایی ناشی از آب مروارید در حدود 10 تا 40 در 100000 کودک در جهان در حال توسعه و 1 تا 4 در 100000 کودک در جهان توسعه یافته رخ می دهد. آب مروارید با افزایش سن شایع تر می شود. در ایالات متحده ، آب مروارید در 68٪ از افراد بالای 80 سال رخ می دهد. علاوه بر این ، این زنان در زنان سفید پوست بیشتر دیده می شود.

 

پرسیبوپیا یا پیری چشم چیست؟


پرسیبوپیا یک بیماری همراه با پیری چشم است که منجر به بدتر شدن تدریجی توانایی تمرکز واضح بر روی اشیاء نزدیک می شود. علائم این بیماری شامل مشکل در خواندن چاپ کوچک ، مجبور به نگه داشتن مطالب خواندن دورتر ، سردرد و خط چشم است. افراد مختلف دارای درجات مختلفی از مشکلات هستند. انواع دیگر از خطاهای انکسار ممکن است همزمان با پرزوپوپی وجود داشته باشد.

 

پریسبیوپی بخشی طبیعی از روند پیری است. این بیماری به دلیل سفت شدن لنز چشم ایجاد می شود و باعث می شود هنگام نگاه کردن به اشیاء نزدیک ، چشم را به جای آنکه روی شبکیه قرار بگیرد ، تمرکز کند. معاینه.

 

درمان به طور معمول با عینک چشم انجام می شود. عینک های مورد استفاده در قسمت پایین لنز قدرت تمرکز بالاتری دارند. عینک خواندن قفسه ممکن است برای بعضی از آنها کافی باشد. لنزهای کنتاکت نیز ممکن است گاهی استفاده شود.

 

افراد بالای 35 سال در معرض خطر ابتلا به پریشبوپی هستند و همه افراد تا حدودی تحت تأثیر قرار می گیرند. در حال حاضر حدود 25٪ از مردم (1.8 میلیارد دلار در سطح جهان) تحت تأثیر قرار می گیرند. این وضعیت در اوایل نوشته های ارسطو در قرن 4 قبل از میلاد ذکر شده است. لنزهای شیشه ای برای اولین بار در اواخر قرن سیزدهم برای حل این مشکل استفاده شدند.

 

 

زخم معده چیست؟

بیماری زخم گوارشی (PUD) یک شکاف در لایه داخلی معده ، قسمت اول روده کوچک یا گاهی اوقات مری تحتانی است. به زخم معده زخم معده گفته می شود ، در حالی که یکی در قسمت اول روده ها زخم اثنی عشر است. شایع ترین علائم زخم اثنی عشر شبانه از خواب بیدار شدن از درد شکم فوقانی و درد فوقانی شکم است که با خوردن غذا بهبود می یابد. با زخم معده ، درد ممکن است با خوردن بدتر شود. درد اغلب به عنوان درد سوزش یا کسل کننده توصیف می شود. علائم دیگر شامل کمبود ، استفراغ ، کاهش وزن یا اشتهای ضعیف است. در حدود یک سوم از افراد مسن علائمی ندارند. عوارض ممکن است شامل خونریزی ، سوراخ شدن و انسداد معده باشد. خونریزی در 15٪ موارد رخ می دهد.

 

علل شایع شامل باکتریهای Helicobacter pylori و داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. سایر علل کمتر شایع شامل استعمال دخانیات ، استرس ناشی از بیماری جدی ، بیماری بهجت ، سندرم زولینجر-الیسون ، بیماری کرون و سیروز کبدی است. افراد مسن نسبت به اثرات زخم ناشی از NSAID ها حساس تر هستند. تشخیص این بیماری معمولاً به دلیل وجود علائم همراه با تأیید اندوسکوپی یا بلع باریم مشکوک است. H. پیلوری را می توان با آزمایش خون آنتی بادی ها ، آزمایش تنفس اوره ، آزمایش مدفوع علائم باکتری ها یا بیوپسی معده تشخیص داد. سایر شرایطی که باعث ایجاد علائم مشابه می شود شامل سرطان معده ، بیماری عروق کرونر قلب و التهاب غده معده یا التهاب کیسه صفرا است.

 

رژیم غذایی نقش مهمی در ایجاد یا جلوگیری از زخم ها ندارد. درمان شامل متوقف كردن استعمال دخانیات ، متوقف كردن استفاده از NSAID ها ، متوقف كردن الكل و مصرف دارو برای كاهش اسید معده است. داروهایی كه برای كاهش اسید استفاده می شود معمولاً یا مهار كننده پمپ پروتون (PPI) یا مسدود كننده H2 است كه چهار هفته درمان در ابتدا توصیه می شود. زخم ناشی از هلیکوباکتر پیلوری با ترکیبی از داروها مانند آموکسی سیلین ، کلاریترومایسین و PPI مقاومت می کند. مقاومت آنتی بیوتیکی در حال افزایش است و بنابراین درمان ممکن است همیشه مؤثر نباشد. زخم های خونریزی ممکن است با آندوسکوپی درمان شوند ، معمولاً فقط با جراحی باز مورد استفاده در مواردی که موفقیت آمیز نباشد.

 

 

زخمهای گوارشی در حدود 4٪ از جمعیت وجود دارد. زخم های جدید در طی سال 2015 در حدود 87.4 میلیون نفر در سراسر جهان یافت شده اند. حدود 10٪ از افراد در برخی از نقاط زندگی دچار زخم گوارشی می شوند. زخمهای گوارشی منجر به مرگ 267 هزار و 500 نفر در سال 2015 شد و این رقم در سال 1990 به 327000 نفر کاهش یافته است. اولین توصیف یک زخم معده چربی سوراخ شده در سال 1670 ، در پرنسس هنریتا انگلیس بود. H. پیلوری برای اواخر قرن بیستم توسط باری مارشال و رابین وارن به علت ایجاد زخم معده شناخته شد ، کشفی که برای آنها در سال 2005 جایزه نوبل دریافت کرد.

بواسیر چیست؟

بواسیر که به آن شمع نیز گفته می شود ، ساختارهای عروقی در کانال مقعد هستند. در حالت عادی ، کوسن هایی هستند که در کنترل مدفوع کمک می کنند. آنها هنگام تورم یا التهاب به یک بیماری تبدیل می شوند. اصطلاح غیرقابل قبول "بواسیر" اغلب برای مراجعه به این بیماری استفاده می شود. علائم و نشانه های بواسیر به نوع موجود بستگی دارد. بواسیر داخلی اغلب در هنگام دفع مدفوع منجر به خونریزی بدون رحم و روشن قرمز رکتوم می شود. بواسیر خارجی اغلب در ناحیه مقعد منجر به درد و تورم می شود. اگر خونریزی رخ دهد ، معمولاً تاریک است. علائم بعد از گذشت چند روز اغلب بهبود می یابد. برچسب پوستی ممکن است بعد از بهبودی بواسیر خارجی باقی بماند.

 

در حالی که علت دقیق بواسیر ناشناخته است ، اعتقاد بر این است که تعدادی از عوامل افزایش فشار در شکم درگیر هستند. این ممکن است شامل یبوست ، اسهال و نشستن بر روی توالت برای مدت طولانی باشد. بواسیر در دوران بارداری نیز بیشتر دیده می شود. تشخیص با مشاهده منطقه انجام می شود. بسیاری از افراد به اشتباه به هر علامتی که در ناحیه مقعد رخ می دهد "بواسیر" می گویند و باید علل جدی این علائم رد شود. کولونوسکوپی یا سیگموئیدوسکوپی برای تأیید تشخیص و رد دلایل جدی تر معقول است.

 

اغلب ، نیازی به درمان خاص نیست. اقدامات اولیه شامل افزایش فیبر ، نوشیدن مایعات برای حفظ هیدراتاسیون ، NSAID ها برای کمک به درد و استراحت است. کرم های دارویی ممکن است در منطقه اعمال شوند ، اما اثربخشی آنها به خوبی توسط شواهد پشتیبانی نمی شود. اگر علائم شدید باشد یا با مدیریت محافظه کارانه بهبود نیابد ممکن است تعدادی از اقدامات جزئی انجام شود. جراحی برای کسانی که به دنبال این اقدامات بهبود نمی یابند محفوظ است.

 

 

تقریباً 50 تا 66 درصد از افراد در بعضی از نقاط زندگی با بواسیر دچار مشکل هستند. هر دو جنس نر و ماده تقریباً برابر است. بواسیر بیشتر در افراد بین 45 تا 65 سال دیده می شود. در بین ثروتمندان بیشتر دیده می شود. نتایج معمولاً خوب است. اولین ذکر شده در مورد این بیماری مربوط به پاپیروس مصری 1700 پیش از میلاد است.

آرتروز چیست؟

استئوآرتریت (OA) نوعی بیماری مفصلی است که از شکستگی غضروف مفصل و استخوان زیرین ناشی می شود. شایع ترین علائم آن درد مفاصل و سفتی است. معمولاً علائم طی سالها به آرامی پیشرفت می کنند. در ابتدا آنها ممکن است فقط بعد از ورزش رخ دهند ، اما با گذشت زمان می توانند ثابت شوند. علائم دیگر ممکن است شامل تورم مفاصل ، کاهش دامنه حرکتی و در صورت آسیب دیدگی کمر باشد ، ضعف یا بی حسی بازوها و پاها. مفاصل متداول درگیر در نزدیکی انتهای انگشتان و مفاصل در پایه شست هستند. مفاصل زانو و لگن. و مفاصل گردن و کمر. اتصالات در یک طرف بدن بیشتر از آنهایی که در طرف دیگر قرار دارند آسیب می بینند. علائم این بیماری می تواند در کار و فعالیت های روزمره عادی تداخل داشته باشد. بر خلاف برخی انواع دیگر آرتروز ، فقط مفاصل و نه اندام های داخلی تحت تأثیر قرار می گیرند.

 

علل آن شامل آسیب های مفاصل قبلی ، غیر طبیعی بودن مفصل یا اندام و عوامل ارثی است. خطر در افرادی که اضافه وزن دارند ، پاهایی با طول های مختلف دارند یا مشاغل دارند که منجر به فشارهای زیاد استرس در مفصل می شود. اعتقاد بر این است که آرتروز ناشی از استرس مکانیکی بر روی فرآیندهای التهابی مفاصل و درجه پایین است. با از بین رفتن غضروف و استخوان زیرین آسیب می یابد. از آنجا که درد ممکن است ورزش را دشوار کند ، ممکن است ریزش عضلات ایجاد شود. تشخیص به طور معمول مبتنی بر علائم و نشانه ها است ، با تصویربرداری پزشکی و آزمایش های دیگر برای پشتیبانی یا رد سایر مشکلات استفاده می شود. بر خلاف آرتریت روماتوئید ، در آرتروز مفاصل داغ یا قرمز نمی شوند.

 

درمان شامل ورزش ، کاهش استرس مفاصل مانند استراحت یا استفاده از عصا ، گروههای پشتیبانی و داروهای ضد درد است. کاهش وزن ممکن است در افرادی که اضافه وزن دارند کمک کند. داروهای درد ممکن است شامل پاراستامول (استامینوفن) و همچنین داروهای ضد NSAID مانند ناپروکسن یا ایبوپروفن باشد. استفاده طولانی مدت از مواد افیونی به دلیل کمبود اطلاعات در مورد فواید و همچنین خطرات اعتیاد و سایر عوارض جانبی توصیه نمی شود. اگر علیرغم سایر درمانها ، ناتوانی مداوم وجود داشته باشد ، ممکن است عمل جراحی تعویض مفصل گزینه ای باشد. مفصل مصنوعی به طور معمول 10 تا 15 سال طول می کشد.

 

 

استئوآرتریت شایعترین نوع آرتروز است که در حدود 237 میلیون نفر یا 3.3٪ از جمعیت جهان را مبتلا می کند. در ایالات متحده 30 تا 53 میلیون نفر مبتلا هستند و در استرالیا حدود 1.9 میلیون نفر مبتلا هستند. با پیر شدن افراد شایع تر می شود. در بین افراد بالای 60 سال ، حدود 10٪ از مردان و 18٪ از زنان مبتلا هستند. استئوآرتریت علت حدود 2٪ از موارد است

سنگ کلیه چیست؟

بیماری سنگ کلیه که به urolithiasis نیز معروف است ، زمانی است که یک قطعه جامد از مواد (سنگ کلیه) در مجاری ادراری ایجاد می شود. سنگ کلیه به طور معمول در کلیه شکل می گیرد و بدن را در جریان ادرار قرار می دهد. یک سنگ کوچک ممکن است بدون ایجاد علائم عبور کند. اگر یک سنگ به بیش از 5 میلی متر (0.2 اینچ) رشد کند ، می تواند باعث انسداد مجرای ادرار و در نتیجه درد شدید در قسمت تحتانی کمر یا شکم شود. همچنین سنگ ممکن است منجر به خون در ادرار ، استفراغ یا ادرار دردناک شود. حدود نیمی از افرادی که سنگ کلیه داشته اند طی ده سال دیگر مبتلا به آن خواهند شد.

 

بیشتر سنگ ها به دلیل ترکیبی از ژنتیک و عوامل محیطی تشکیل می شوند. عوامل خطر شامل کلسیم بالای ادرار است. چاقی؛ غذاهای خاص؛ برخی از داروها؛ مکمل های کلسیم؛ هایپرپاراتیروئیدیسم؛ نقرس و نوشیدن مایعات به اندازه کافی نیست. هنگامی که مواد معدنی موجود در ادرار در غلظت بالایی قرار دارند ، سنگ در کلیه شکل می گیرد. این تشخیص معمولاً مبتنی بر علائم ، آزمایش ادرار و تصویربرداری پزشکی است. آزمایش خون نیز ممکن است مفید باشد. سنگ ها به طور معمول بر اساس مکان آنها طبقه بندی می شوند: نفرولیتیتازیس (در کلیه) ، مجرای ادراری (در مجاری ادرار) ، سیستولیتیازیس (در مثانه) یا آنچه از آنها ساخته شده است (اگزالات کلسیم ، اسید اوریک ، استروویت ، سیستین).

 

در کسانی که سنگ داشته اند ، جلوگیری از نوشیدن مایعات به گونه ای است که بیش از دو لیتر ادرار در روز تولید می شود. اگر این به اندازه کافی مؤثر نباشد ، ممکن است دیورتیک تیازید ، سیترات یا آلوپورینول مصرف شود. توصیه می شود از نوشابه های حاوی اسید فسفریک (به طور معمول کولا) خودداری شود. هنگامی که سنگ هیچ علامتی ایجاد نمی کند ، هیچ درمانی لازم نیست. در غیر این صورت ، کنترل درد معمولاً اولین اندازه گیری است ، با استفاده از داروهایی مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا مواد افیونی. ممکن است از سنگهای بزرگتر برای عبور از تامسولوسین دارو کمک گرفته شود یا ممکن است به روشهایی مانند لیتروپریس موج شوک خارج از بدن ، حالبوسکوپی یا نفرولیتیتومی پوست از طریق پوست احتیاج داشته باشد.

 

بین 1 تا 15 درصد از مردم در سطح جهان در بعضی از نقاط زندگی در معرض سنگ کلیه قرار دارند. در سال 2015 ، 22.1 میلیون مورد رخ داده است که منجر به مرگ 16.100 نفر شده است. آنها از دهه 1970 به بعد در جهان غرب رایج تر شده اند. به طور کلی ، مردان بیشتر از زنان مبتلا هستند. سنگ کلیه در طول تاریخ با توصیف عمل جراحی ، انسان را در طول تاریخ تحت تأثیر قرار داده و آنها را از حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح جدا می کند.

 

تعداد صفحات : 5

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 44
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 3
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 19
 • بازدید ماه : 19
 • بازدید سال : 912
 • بازدید کلی : 1,899