loading...

پزشکان با تجربه

خرید لیزر دایود در تهران

بسیاری از افراد برای مصارف شخصی نیاز به دستگاه لیزر موهای زائد دارند، حتی اکثر کلینیک‌های زیبایی پوست و مو نیز به تعداد بالا به چنین دستگاه‌هایی نیاز مبرم خواهند داشتاما مشکل اساسی که در این میان برای هر دو گروه وجود دارد، این است که نمی‌دانند این‌گونه دستگاه‌ها را از چه طریقی تهیه کنندطبیعتاً در هر شهری نمایندگی‌های مختلفی برای فروش دستگاه‌های لیزر وجود دارد، اما سوال اینجاست که کدامیک از آنها معتبر و دارای شرایط فروش مناسب‌تری هستند.

ما در این مقاله اختصاصاً در خصوص خرید دستگاه لیزر در تهران صحبت خواهیم کردبه هر حال هر چه باشد، تعداد کلینیک‌های پوست و مو در این شهر بیش از دیگر شهرهاستاما قبل از هر چیزی قصد داریم بهترین مدل لیزر را برای رفع موهای زائد معرفی کنیم که پیشنهاد ما استفاده از لیزر دایود استاین دستگاه با تکنولوژی روز دنیا ساخته شده است که می‌تواند برای مدت طولانی در مراکز پوست و مو بکارگیری شود.

دستگاه لیزر دایود مورد استفاده در اکثر کلینیک‌های معتبر دنیا

اگر چه دستگاه‌های لیزر زیادی وجود دارند که هر کدام‍‌‌ دارای تأییده‌ی سازمان‌های مختلف دنیا هستند، اما رویه‌ی کاری دستگاه لیزر دایود آن را مجزا از دیگر دستگاه‌های لیزر مو کرده استضمن اینکه اثربخشی فوق العاده لیزر دایود باعث شده است تا کمتر پزشک متخصصی به سراغ استفاده از دیگر وسایل پاک‌سازی پوست بروددر کنار این موارد تمامی متخصصان پوست علاقه به استفاده از دستگاهی دارند که عوارض کمتری را بر پوست بیمار ایجاد کنداین موضوع؛ هم می‌تواند به نفع متقاضی لیزر باشد و هم می‌تواند کسب و کار پزشکان زیبایی پوست و مو را رونق دهد.

با این تفاسیر توصیه می‌کنیم که اگر قصد تهیه یک دستگاه لیزر مو را دارید، حتماً برند دایود را بررسی کنیدطبق تجربه‌؛ پزشکانی که در رابطه با خرید دستگاه لیزر با ما در ارتباط بوده‌اند، بیشترین خرید این‌گونه از لیزرهای مو را به برند دایود اختصاص داده‌اند، چرا که در وهله‌ی اول هم از قیمت مناسبی برخوردار است و هم کیفیت مناسبی دارد و به خوبی می‌تواند عملکرد مورد انتظار از آن را برآورده کندحال سوال اینجاست، شرکت معتبری که بتوانید از آن چنین دستگاهی را بخرید را چگونه می‌توانید پیدا کنیدراه دوری نروید چرا که شرکت diodealex.ir خدمات ارزنده‌ای در این خصوص به آحاد مردم ارائه می‌دهد که در ادامه به بخش مهمی از آن خواهیم پرداخت.

معرفی فروشگاه معتبر جهت خرید دستگاه لیزر دایود در تهران

مسلماً برای همه‌ی افراد در درجه اول کارآیی دستگاه لیزر اهمیت داردحال سوال دیگری پیش می‌آید که آیا دستگاه لیزر دایود می‌تواند عملکرد مناسبی حتی در دراز مدت داشته باشد؟ جواب این سوال را می‌توانید از کلینیک‌هایی بخواهید که از این وسیله‌ی ارزشمند استفاده کرده‌اندبا این حال به صورت روزانه مراکز زیبای زیادی در تهران اقدام به خرید این دستگاه از شرکت diodealex.ir می‌کنند که این موضوع نشان‌دهنده‌ی رضایت حداکثری متخصصین و متقاضیان پاک‌سازی پوست از این دستگاه است.

از دیگر دلایلی که شرکت diodealex.ir را به یکی از مراکز فروش معتبر در شهر تهران تبدیل کرده است، مزایایی است که این شرکت برای خریداران در نظر گرفته است که یکی از این مزایا، خدمات پس از فروش 10 ساله‌ی محصولات، بخصوص دستگاه لیزر دایود استاین خدمات به کلیه افراد و مراکز زیبایی پوست و مو به یکسان داده شده است.

ضمن اینکه قیمت مناسب در نظر گرفته شده برای فروش لیزر دایود نیز مورد استقبال علاقمندان به این دستگاه قرار گرفته استهمانطور که می‌دانید نوسانات ارز به شدت زیاد شده است اما ثبات در قیمت دستگاه لیزر دایود خیال بسیاری از افراد را برای خرید این دستگاه راحت کرده است.

حال اگر می‌خواهید یک دستگاه با کیفیت مانند لیزر دایود برای حذف موهای زائد داشته باشید، از شماره تماس‌های موجود در سایت شرکت diodealex.ir برای برقراری ارتباط با مشاوران سایت استفاده کنید.

 

 

مواردي که بايد دندانپزشکان و مراجعين در ايام شيوع کرونا به آن تو

با شيوع ويروس کرونا بخش زيادي از توان کادر درمان به مبارزه با آن اختصاص يافت و پذيرش ديگر بيماران تنها محدود به موارد اورژانسي شد. ازآنجايي‌که مراجعه به دندان‌پزشک نيازمند درآوردن ماسک است، ريسک اين بيماري در مطب‌‌هاي دندانپزشکي بالاتر خواهد بود. به همين دليل دندان‌پزشکان نيز با حذف ويزيت‌‌ها و جراحي‌‌هاي غيرضروري تنها اقدام به بررسي موارد اورژانسي نموده‌اند. بااين‌حال سرنوشت اين بيماري هنوز نامعلوم است و بيماران نمي‌توانند مراقبت‌‌هاي دهان و دندان خود را به پايان کرونا موکول کنند. به همين دليل در اين مطلب به سراغ ارتباط کرونا و دندان ‌پزشکي رفته‌‌‌ايم تا ببينيم چگونه ‌مي‌توان بدون ابتلا به کرونا دندان‌‌هاي سالمي داشت.

 

آيا مطب دندانپزشکي ايمن است؟

در روزهايي که شيوع ويروس کرونا به اوج خود رسيده است، خروج از خانه به معناي پذيرش ريسک ابتلا به اين بيماري است. در مطب دندانپزشکي با برداشتن ماسک اين ريسک چندين برابر ‌مي‌شود؛ اما اين حرف به اين معنا نيست که مراجعه به دندانپزشکي به معناي ابتلا به کرونا است. هرچند که کرونا و دندان پزشکي ارتباطي نزديک با يکديگر دارند اما با رعايت برخي نکات ايمني ‌مي‌توان ميان آن‌‌ها جدايي انداخت.

براي جلوگيري از ابتلاي بيماران و پزشکان به کرونا لازم است دندان‌پزشک، دستياران و منشي‌‌ها همگي بايد به‌طور مرتب دست‌‌هاي خود را بشويند و وسايل را با استفاده از الکل ضدعفوني کنند. به‌علاوه رعايت موارد زير مطب دندانپزشکي را به مکاني ناامن براي ويروس کرونا و محلي ايمن براي بيماران تبديل خواهد کرد.

 • تمام سطوح و ابزارها را به‌طور مرتب (حتي در زمان نبود بيمار) ضدعفوني کنيد.
 • بين مراجعه دو بيمار؛ ابزارها را تميز کرده و با استفاده از يک پارچه تميز بپوشانيد.
 • در صورت امکان براي دو بيمار از ابزارهاي يکسان استفاده نکنيد.
 • بيش‌ازحد معمول از تجهيزات محافظ استفاده کنيد.

علاوه بر اين‌‌ها ‌مي‌توانيد مطب را خلوت نگه داشته و با بيماران خود در تعامل باشيد تا از وضعيت سلامت آن‌‌ها آگاه شويد. براي انجام اين کار رعايت موارد زير ضروري است.

ميان قرارهاي ملاقات فاصله بگذاريد.

نسبت به حالت عادي بيماران کمتري را پذيرش کنيد تا نيازي به تجمع بيماران در مطب نباشد. همچنين از بيماران بخواهيد که درست سروقت در مطب حاضر شوند.

از سلامت بيمار و همراهان اطمينان حاصل کنيد.

تا جاي ممکن اجازه ندهيد که بيمار با خود همراه بياورد. اما درصورتي‌که امکان اين کار وجود نداشت، پيش از قرار ملاقات با بيمار تماس گرفته و از وضعيت سلامت او مطمئن شويد. در اين تماس تلفني از بيمار بپرسيد که آيا در چند روز اخير سفري داشته يا در کنار بيمار مبتلا به کوويد 19 بوده است يا خير؟ پيش از ورود به مطب نيز دماي بدن و ديگر علائم را به‌طور کامل بررسي کنيد.

بيماران را ملزم به زدن ماسک کنيد.

تا پيش از آغاز فرايند درمان بي بيمار اجازه ندهيد که ماسک خود را خارج کند. همچنين از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خودداري کنيد.

سالن انتظار را براي حفظ سلامت بيماران آماده کنيد.

براي اين کار بايد صندلي‌‌هاي سالن را در فاصله‌‌هاي 1.5 متري قرار داده و آن‌‌ها را به‌طور مرتب ضدعفوني کنيد. همچنين وسايلي نظير مجلات يا اسباب‌بازي‌ها که قبلا براي سرگرم کردن مراجعين قرار داده بوديد، جمع کنيد.

مواردي که بايد پيش از مراجعه به دندانپزشکي به آن‌‌ها فکر کنيد.

ويروس کرونا پس از سرفه يا عطسه فرد بيمار در هوا منتشر شده و از طريق تنفس وارد بدن ديگر افراد شده و آن‌‌ها را بيمار مي‌کند. علاوه بر اين ويروس کرونا در مخاط و بزاق دهان شما نيز حضور دارد. به همين دليل به‌راحتي ‌مي‌تواند دندان‌پزشک شما و وسايلش را آلوده کرده و منتشر شود. چراکه ماندگاري کرونا ويروس جديد بر روي وسايل بيش از ديگر هم‌خانواده‌‌هاي خود است. به‌علاوه برخي از مطب‌‌هاي دندانپزشکي ممکن است تجهيزات کافي براي مقابله با اين بيماري را نداشته باشند. پس بهتر است پيش از مراجعه به دندانپزشکي درباره جدي بودن مشکل خود بيشتر فکر کنيد.

کدام موارد غيرضروري هستند؟

بسياري از بيماران نمي‌دانند که دقيقا منظور از موارد اورژانسي و غيراورژانسي چيست. بايد بدانيد که منظور ما از درمان‌‌هاي غيرضروري مواردي است که در حال حاضر تاثيري بر سلامت شما نگذاشته و صرفا به‌منظور زيبايي يا اطمينان از سلامت دندان‌‌ها انجام ‌مي‌شود. مراجعه به دندانپزشکي براي اين موارد تنها باعث شلوغ‌تر شدن مطب‌‌ها شده و ارتباط کرونا و دندان‌ پزشکي را محکم‌تر خواهد کرد. برخي از موارد غيراورژانسي در زير آورده شده‌اند.

موارد اورژانسي کدم‌اند؟

به‌طورکلي مواردي که تهديدي براي سلامت شما بوده يا با درد شديد و احتمالا عفونت همراه هستند، موارد اورژانسي تلقي شده و بايد به‌سرعت درمان شوند. بااين‌حال تصميم قطعي درباره اورژانسي بودن يا نبودن هر مورد بر عهده دندان‌پزشک است. برخي از مواردي که نياز به مراجعه فوري به دندانپزشکي دارند عبارت‌اند از:

 • درد جدي و غيرقابل‌تحمل (معمولا همراه با عفونت)
 • خونريزي بدون وقفه
 • وجود زخم‌‌هاي مشکوک در دهان که نياز به نمونه‌برداري دارند.
 • تورم دهان، لثه، صورت يا گردن
 • دندان‌‌هاي شکسته که باعث ايجاد درد يا آسيب در بافت‌‌ها شوند.
 • مراقبت‌‌هاي پس از جراحي که خودتان نمي‌توانيد انجام دهيد.
 • مشکلات جدي مانند سرطان
 • مشکل در دندان‌‌هاي مصنوعي
 • مراقبت از ارتودنسي دندان
 • آسيب ناگهاني در اثر ضربه

 

کلام آخر

اگر هنوز هم درباره اورژانسي بودن مورد خود شک داريد، بهتر است پيش از مراجعه به مطب با دندان‌پزشک مشورت کنيد. فراموش نکنيد که کرونا و دندان‌ پزشکي ارتباط نزديکي با يکديگر دارند و در صورت عدم رعايت موارد بهداشتي ‌مي‌توانند خطرناک باشند. پس بهتر است درصورتي‌که علائمي نظير تب، سرفه و تنگي نفس داريد، به دندان‌پزشک خود اطلاع دهيد. به‌علاوه اگر در کمتر از 2 هفته گذشته با بيماران کرونايي در تماس بوده‌ايد دندان‌پزشک را مطلع کنيد. چراکه ممکن است در آن زمان شما ناقل ويروس بوده و آن را به ديگران منتقل کنيد.

 

لابیاپلاستی

 این روزها وقتی راجع به سلامت و زیبایی زنان در اینترنت یا فضاهای مجازی جستجو می کنیم به اصطلاحات زیادی برمی خوریم که شاید مفهوم خیلی از این اصطلاحات برای ما ناآشنا باشند.

مسائلی که نه تنها دانستن آن ها برای زنان لازم است بلکه به طورمستقیم با کیفیت زندگی شان پیوند خورده ومی تواند بخش عمده ای از دغدغه های نا گفته زنان را مرتفع کند.

یکی از این اصطلاحات "لابیاپلاستی" یا "جراحی زیبایی زنان" است.

موضوع مهمی که علی رغم زنانه بودنش ، بسیاری از خانم ها از آن اطلاعی ندارند و یا با این ذهنیت که تنها جزء جراحی های های زیبایی محسوب می شود از کسب اطلاع راجع به آن چشم پوشی می کنند.حال آنکه تنها یکی از وجوه لابیاپلاستی، زیباسازی اندام تناسلی است.

اینکه اندام تناسلی شما با آنچه که دردنیای مجازی و آنلاین یا حتی در بدن پارتنرخود می بینید کاملا متفاوت باشد امری طبیعی است و متاسفانه یکی از مهمترین آسیب های مشاهده این نوع  تصاویر کاهش اعتماد به نفس طرفین و ترغیب برای یک مقایسه دائمی و کاملا اشتباه می باشد.

از این رو هر روز به تعداد افرادی که از پزشک متخصص زنان خود راجع به این موضوع سوال می کنند افزوده می شود. نکته قابل تأملی که در مورد لابیاپلاستی وجود دارد این است که طیف بسیار وسیعی از شکل و اندازه لابیاها وجود دارد که همگی طبیعی هستند و از نظر علمی هیچ گونه استانداردی برای اندازه و شکل ظاهری لابیاها تعریف نشده است.انواع لابیاها، بزرگ، تیره، برجسته و ... همگی در بازه وسیعی از شکل های اندام تناسلی جای دارند و هیچ درمانگر یا پزشکی از نظر اخلاقی و حرفه ای حق استفاده ازعبارات یا صفات نادرست مبنی بر نازیبایی اندام تناسلی شما را ندارد. از نظر ژنتیکی ظاهر اندام تناسلی هر فرد مختص خود اوست و همین امر سبب می شود علاوه بر اینکه جایی برای نگرانی و مقایسه خودتان با دیگران وجود نداشته باشد، امکان و اختیار این را داشته باشید که تغییری را که دوست دارید در بدن خود ایجاد کنید.در نهایت این شما هستید که  در مورد جراحی  زیبایی تصمیم گیرنده خواهید بود.

برطبق آمارهای انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، جراحی لابیاپلاستی39% بین سالهای 2018-2017 افزایش پیدا کرده است و مشخصا این آمار نشان دهنده توجه هرچه بیشتر زنان به زیبایی و سلامت خود و هم چنین زندگی جنسی است.

 

 

در تعریف کلی، لابیاپلاستی به تغییر اندازه، شکل و ظاهر لابیاهای کوچک که در واقع داخل لابیاهای بزرگ قرار گرفته اند اطلاق می شود.

این جراحی می تواند همرا ه با جراحی های دیگر انجام شود. و می توان به موارد زیر اشاره نمود:

                   ·پرینورافی

                   ·کوچک کردن کلاهک کلیتوریس

                   ·تزریق ژل و چربی به لابیاها

                   ·روشن سازی ناحیه تناسلی

                   ·تنگ کردن واژن توسط جراحی یا به وسیله دستگاه لیزر مونالیزا

   -   عمل جراحی لبیاهای بزرگ (لیفت لبیا ماژور) 

شیوه های جراحی لابیا

شیوه های متفاوتی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد. اما معمولا دو روش   trim  و  wedge بین جراحان ارجحیت دارد:

 

- روش trim

 

در این روش، لابیا مینور (لبه داخلی واژن) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته می شوند. مزیت این روش، سریع بودن عمل جراحی است.

 

-روش wedge

 

در این روش، یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می کنند. مزیت این روش نسبت به روش trim  این است که مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می کند.

پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی می تواند از

                   ·تیغ جراحی

                   ·لیزر مونالیزا

                   ·آراِف سرجری

استفاده کند. تشخیص اینکه برای هر فرد بسته به شکل و آناتومی  بدن ، چه روشی مناسب و رضایت بخش است با پزشک خواهد بود .

مواردی که شما از نظر پزشکی کاندیدای جراحی لابیاپلاستی هستید!!!

مواردی وجود دارد که از نظر پزشکی علاوه بر زندگی جنسی، زندگی روزمره شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و در واقع اولویت جراحی برای شما تنها زیبایی و تقارن لابیاها نیست.

با توجه به اندازه لابیاهای کوچک، ممکن است شما درهنگام نزدیکی احساس درد ، گیر کردن یا کشیدگی داشته باشید یا احساس ناراحتی و سوزش هنگام پوشیدن لباس زیر و حتی هنگام انجام فعالیت های ورزشی و خوب به طبع  این موضوع روند عادی زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

یکی دیگر از مواردی که مراجع را ملزوم به  جراحی لابیا پلاستی می کند احساس ناراحتی به دلیل انشعاب مسیر ادرار هنگام دفع است. یکی از علل این مشکل ناخوشایند، بزرگ بودن لابیا هاست که با جراحی لابیاپلاستی قابل درمان است.

لابیاپلاستی از تصمیم تا نتیجه

درست از زمانی که شما تصمیم به جراحی لابیاپلاستی می گیرید من دکتر نازنین صفائی به همراه تیم درمانی کارآزموده و با تجربه خودم، شما را همراهی خواهیم کرد.

توضیح و توجیه چگونگی انجام جراحی و مراقبت های بعد از عمل لبیاپلاستی از اهمیت به سزایی برخوردار است و تمامی این روند در روز مراجعه شما به مطب برای معاینه و مشاوره اولیه توضیح داده خواهد شد.

همانطور که پیش تر گفتیم ایجاد آمادگی روحی و مشورت با شما مبنی بر انجام یا عدم انجام این جراحی به عهده ماست.

سؤال متداول بسیاری از مراجعین مطب، این است که آیا حضور یک همراه در روز جراحی لازم است یا خیر؟

باید بدانیم که آمادگی جسمی و روحی هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. از نظر پزشکی لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی (بدون بیهوشی)محسوب می شود، درنتیجه فرد پس از انجام جراحی قادر است مطب را به تنهایی ترک کند.

دراکثر موارد حال عمومی بیمار کاملا خوب و طبیعی است و حتی در صورت وجود درد و اندکی خونریزی، درست مانند زمان قاعدگی است و می تواند به راحتی راه برود حتی  بسیاری از مراجعینی که از شهرستان به مطب مراجعه می کنند همان روز به شهر خود بر می گردند.

اما گاهی به دلیل استرس و نگرانی مراجعه کننده یا ترس از درد توصیه می کنم ترجیحا یک نفربه عنوان همراه در مطب حضور داشته باشد.

اقدامات قبل از جراحی لابیاپلاستی

  · هنگام مراجعه به مطب برای معاینه و جراحی نباید در دوران پریود خود باشید.

  ·در صورت وجود عفونت، ترشح غیرطبیعی یا هرگونه عارضه و ضایعه، مانند تبخال، زگیل تناسلی، زخم دهانه رحم باید ابتدا مراحل درمان را طی کنید، سپس اقدام به جراحی نمایید.

  ·در صورتی که قصد بارداری دارید بهتر است که بعد از زایمان برای انجام جراحی مراجعه کنید زیرا به دلیل تغییرات هورمونی امکان تغییر اندازه لابیاها در طول دوران بارداری وجود دارد.

  ·بنا شرایط جسمی شما، ممکن است نیاز باشد یک هفته قبل از جراحی از قرص آهن یا داروهای تقویت سیستم ایمنی برای جلوگیری از کبودی و ترمیم سریعتر زخم ها و برش ها استفاده کنید.

  ·در صورت امکان 1 الی 3 روز از فعالیت های روزمره خود کم کنید و در صورت شاغل بودن، مرخصی بگیرید.

نکته مهم بعد از جراحی این است که باید 4 تا 6 هفته از رابطه جنسی اجتناب کنید. هم چنین فعالیت های ورزشی سنگین، دوچرخه سواری، سوارکاری و شنا ممنوع!!!

رعایت تمامی موارد بالا شرط لازم برای نتیجه گیری بهتر از جراحی لابیاپلاستی است.

 

روز جراحی لابیاپلاستی

  ·لباس راحت بپوشید و از پوشیدن شلوارهای جذب و تنگ اجتناب کنید.

  ·استرس نداشته باشید و وعده غذایی خود را قبل از جراحی با اشتها و کامل میل کنید.

  ·به حمام بروید و ناحیه تناسلی خود را تمیز و عاری از موهای زائد کنید.

  ·اگر حس کردید که نگرانی و استرس بر شما غلبه کرده، می توانید از دمنوش های آرام بخش استفاده کنید یا در روز مشاوره این موضوع را مطرح کنید تا در صورت صلاحدید برای قبل از شروع جراحی قرص آرام بخش برایتان تجویز شود.

  ·موزیک یا فیلم مورد علاقه تان را روی گوشی خود داشته باشید تا در حین جراحی سرگرم باشید.

تمامی آنچه که باید انجام دهید همین است.

جراحی حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و پس از آن شما مطب را به مقصد خانه ترک خواهید کرد.

از این به بعد، مراقبت های بعد از جراحی به عهده شما خواهد بود. دقت و تداوم در مراقبت های بعد از عمل، در بهبود نتیجه بسیار موثر است.

پس از جراحی لابیاپلاستی، برای شما نسخه ای تجویز می شود که شامل موارد زیر است:

  ·آنتی بیوتیک های خوراکی

  ·کرم ترمیم کننده

  ·محلول ضد عفونی کننده

  ·مسکن و گاز استریل برای محافظت از ناحیه جراحی

توجه ! مراقبت های بعد از جراحی مانند تمیز نگه داشتن ناحیه و رعایت بهداشت و ضد عفونی کردن ناحیه تناسلی و هم چنین مصرف صحیح و به موقع آنتی بیوتیک ها بسیار حائز اهمیت است.

عدم رعایت این نکات موجب عفونت بعد از جراحی و به تعویق افتادن سیر بهبودی شما می شود.

نکته! محلولی تهیه کنید حاوی یک لیتر آب و 3 قاشق غذاخوری بتادین .

سپس آنرا داخل یک ظرف اسپری بریزید و پس از هر بار دستشویی رفتن به ناحیه تناسلی اسپری کنید و سپس با گاز استریل ناحیه را به آرامی خشک کنید.

تا یک هفته این کار را ادامه دهید.

 

 

روزپس از جراحی

امروز شما ممکن است با موارد زیر روبرو شوید.

1. درد در ناحیه تناسلی

2.تورم لابیا

3.لکه بینی و خونریزی با درجات کم

4.کمی احساسی ناراحتی و سوزش

5.کبودی در ناحیه تناسلی و اطراف

همگی این موارد طبیعی است و با مراقبت های صحیح  و استفاده درست از داروها این موارد ظرف مدت چند روز برطرف می شود.

پس نگران نباشید و در صورت بروز موارد زیر با ازاطلاع دهید

وب سایت اینستا تلگرام

 

1.درد و خونریزی زیاد

2.ترشحات غیر عادی

3.تب ولرز و احساس کوفتگی و درد شدید در ناحیه تناسلی

هفته دوم پس از جراحی

از این هفته شما شروع به استفاده از کرم ترمیم کننده خود می کنید.دیگر زخم ها بهبود یافته و نیازی به استفاده از اسپری آب و بتادین نیست.

تنها با اجتناب از فعالیت های سنگین و رابطه جنسی و پوشیدن لباس های راحت و لطیف هفته دوم تا چهارم جراحی را سپری خواهید کرد.

توجهداروهای خوراکی خود را تا اتمام آخرین قرص ادامه دهید!

 

هفته پنجم جراحی

این هفته شما با ظاهر جدید و نهایی اندام تناسلی خود روبرو می شوید.

روند بهبود، کامل شده است و دوران نقاهت پس از جراحی پایان یافته، شما قادر خواهید بود در پایان هفته پنجم، رابطه جنسی خود را از سر بگیرید.

در پایان هفته پنجم برای معاینه نهایی و مقایسه اندام تناسلی خود قبل و بعد از عمل به ما مراجعه کنید.

اگر در پایان، نتیجه جراحی مطابق آنچه که انتظار داشتید نبود؛ نگران نباشید.

در معدود موارد جراحی لابیا پلاستی ترمیم یا جراحی ثانویه لازم است.

پس صبور باشید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود، منتظر بمانید.

 

 

 

اخذ اقامت اوکراین با خرید کسب و کار فعال (خرید بیزینس آماده در اوکراین)

تاسیس رستوران در اروپا در صورتی که با اصول و قواعد کشور مربوطه، داشتن مهارت کافی و سرمایه لازم همراه شود می تواند منافع ارزشمندی برای متقاضی به همراه داشته باشد.


شما میتوانید یک رستوران جدید یا در حال فعالیت و حتی یک فرانچایز  یا به اصطلاح عامیانه فرانشیز  داشته باشید

غذا خوردن یکی از محبوب ترین فعالیت های اوقات فراغت در بین اروپایی ها است که منجر به رونق رستوران و صنعت خدمات غذایی می شودخدمات غذایی که به عنوان خدمات پذیرایی نیز شناخته می شوند، به کلیه خدمات مربوط به مصرف مواد غذایی و نوشیدنی خارج از خانه، از جمله رستوران ها، کافه ها، غذای آماده، تحویل غذا، کافه تریا و سایر فروشندگان مواد غذایی اشاره دارد.

سرمایه گذاری در صنعت غذا و کافه رستوران

با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر فضای کسب و کار که تغییرات گسترده ای در نوع سرمایه گذاری به وجود آورده است

از قبیل رکود در بخش صنعت

رقابت شدید در فضای مشاغل خدماتی

و نیاز به سرمایه بالا برای راه اندازی کسب و کار در قسمت تولید

یکی از جذاب ترین کسب و کارها در این فضا صنعت کافه رستوران می باشد

امروزه شاهد فعالیت کافه رستوارنها یا فست فودها و یا کافی شاپ هایی هستیم  که به نسبت سرمایه گذاری صورت گرفته از بازده خوبی نسبت به سایر حوزه ها برخوردار هستند

در این میان به پاره ای از مزایای و دغدغه های این کسب و کار اشاره می کنیم:

سرمایه گذاری در فیلد غذا یا نوشیدنی (کافه، رستوران، کافی شاپ)

مزایا:

نقد بودن این کسب وکار نسبت به سایر کسب وکارها

جذابیت

حاشیه سود مناسب

قابلیت تبدیل شدن به یک فرانچایز موفق

مهاجرت، سرمایه گذاری، مسافرت و تحصیل در خارج از کشور موضوعاتی هستند که این روزها به شنیدنشان عادت کرده ایم، اما متاسفانه کمتر مجموعه ای تخصص لازم و کافی، جهت ارائه خدمات شایان در این زمینه را داردبهترین مشاوران مهاجرتی و وکیل مهاجرت آماده هستند تا راهنمایی‌های لازم را در زمینه راه اندازی بیزینس و پروسه اخذ ویزا و مهاجرت به کشور مقصد  ارایه دهندتجربه‌ای که در اختیارتان قرار خواهیم داد، باعث افزایش سرعت فرآیند مهاجرتی و کاهش هزینه‌های شما خواهد شد

برای افراد فعال یا علاقه مند به صنف آشپزی و شیرینی پزی

اقامت اوکراین با خرید بیزینس

کافه رستوران ایرانی و اروپایی کینکی کافه در کی یف

اعطاء نمایندگی کینکی کافه در  اوکراین 

یک خانواده سه نفره یا دو نفر مجرد فقط بیست و شش هزار دلار 

(پکیج کامل)

شماره تلفن تماس جهت دریافت اطلاعات بیشتر

00380631900523

آدرس کینکی کافه در فضای مجازی

https://www.instagram.com/kinkycafe.fun/

 

اوکراین از معدود کشورهای اروپایی است که علاوه بر رستوران ها با غذاهای اکراینی دارای چندین رستوران و فست فود بین المللی اعم از رستوران ایرانی، چینی، ایتالیایی،عربی، هندی، فرانسوی و فست فود های زنجیره ای آمریکایی مانند کی اف سی و مک دونالد می باشد.

کافه رستوران کینکی کافه  واقع در بلوار چکولوفسکی پایتخت اوکراین یعنی شهر کییف می باشد

هر جمعه شب در کینکی کافه بازی مافیا بین تیمهای ایرانی و اوکراینی برگزار میشود


هفت نکته برای نگهداری چاپگر

فناوری همیشه زندگی را ساده کرده است اما به نگهداری مناسب نیاز دارد. چاپگرها هم همینطور. مانند سایر لوازم دفتر، چاپگرها نیز به بروزرسانی ، نظافت و مراقبت مناسب نیاز دارند. حتی بدون داشتن اطلاعات حرفه ای می توانید با این هفت نکته و ترفند از چاپگر دفتر یا خانه خود مراقبت کنید.  و خود را از تعمیر پرینتر در مدت کوتاه بی نیاز کنید.

چک لیست نگهداری چاپگر

 

                        ·         راهنما را نادیده نگیرید

قبل از نصب چاپگر، ابتدا کتابچه راهنما را بخوانیداین کتاب کوچک دارای تمام اطلاعات مربوط به چاپگرهای شما از جمله قطعات ، نصب ، ضمانت و موارد دیگر برای طول عمر چاپگر استدر صورت بروز هرگونه مشکل ، یک کتابچه راهنمای چاپگر شما را راهنمایی می کند که چگونه می توانید آن را عیب یابی کنید حتی قبل از اینکه کسی چاپگر شما را تعمیر کند.

                        ·         مکان نگهداری

چاپگر مانند سایر دستگاه ها باید در جای مناسبی قرار داده شودباید از گرما، رطوبت یا هوای خشک خارج شده از پردازنده رایانه دور باشداین می تواند هد چاپ را مسدود کند و در نتیجه کیفیت چاپ پایین باشدهمچنین ، باید در گوشه ای از دفتر کار نگهداری شود که افرادی که از آنجا عبور می کنند به آن ضربه نزنند.

                        ·         تمیز کردن هد پرینتر و داخل پرینتر

چاپگر باید بعد از استفاده داخل آن تمیز شود و روی آن پوشانده شوداین قطعات ظریف است که با گرد و غبار پوشانده می شوددر فواصل منظم آن را از داخل تمیز کنید تا از جمع شدن گرد و غبار و آلودگی جلوگیری شودبرای تمیز کردن از یک پارچه بدون پرز یا پنبه مرطوب استفاده کنیدهمچنین ، برای جریان روان جوهر، باید هد چاپ را با آب گرم تمیز کنیداز استفاده از دستمال مرطوب برای همان کار خودداری کنید و اجازه دهید سر قبل از ثابت کردن کارتریج ها در جای خود خشک شود.

                        ·         کارتریج ها را جایگذاری و جایگزین کنید

پر کردن کارتریج های جوهرافشان یکی از جنبه های مهم عملکرد مناسب چاپگر استفقط به دلیل گران بودن کارتریج های شارژ ، مردم تمایل دارند جوهر ارزان تری بخرند و چاپگر و کیفیت چاپ را خراب کنندبنابراین ، همیشه سراغ خرید کارتریج های مارک دار و با کیفیت بروید که چاپگر را در شرایط مناسب و همچنین چاپهای شما را حفظ می کندنکته دیگری که باید در نظر بگیرید زمان شارژ کارتریج استمنتظر خشک شدن کامل جوهر نباشیدهنگامی که چاپگر میزان افت کارتریج را به شما اطلاع داد ، آنها را دوباره پر کنیدهد چاپگر با کارتریج های خشک شده آسیب می بیندهمچنین ، قبل از تعویض کارتریج ، دستورالعمل ها را بخوانیدبرای چاپ با کیفیت از لمس کارتریج از پایین خودداری کنید .

                        ·         جدیدترین درایور برای نصب

یکی دیگر از روش های عالی برای دور نگه داشتن چاپگر از هر مسئله ، به روزرسانی درایورها استبرخی از تولیدکنندگان به روزرسانی خودکار را ارائه می دهند اما برای برخی دیگر ، شما باید به روزرسانی دستی انجام دهیداگر نرم افزار قدیمی است ، چاپگر شما نمی تواند نتایج دلخواه شما را ارائه دهداین به روزرسانی ها راه حل ها را برطرف کرده و باعث بهبود نرم افزار چاپ می شوند.

 

                        ·         آن را خاموش کنید

زمانی که از چاپگر به مدت طولانی استفاده نمی‌کنید، چاپگر را خاموش کنیداین کار باعث افزایش عمر چاپگر می شودلازم است چاپگرهای جوهر افشان به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت نازل های جوهر به زودی خشک می شوند و منجر به چاپ خطی می شودبرای صاحبان مشاغل، چاپگر هر روز مورد نیاز است، اما اگر کاربر عادی هستید این مورد را درنظر بگیرید.

                        ·         کیت نگهداری

سرمایه گذاری برای خرید یک کیت تعمیر و نگهداری خوب استاین کیت شامل ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا چاپگر خود را حفظ کنید ، مانند لوازم تمیز کردن ، غلتک و غیرهبرای افرادی که مدت طولانی از چاپگر استفاده می کنند بسیار مفید استعلاوه بر مطالب ذکر شده در بالا، انتخاب نوع مناسب جوهر نیز نقش مهمی در عملکرد صحیح چاپگر دارد.

چاپگرهای مختلف از انواع مختلف جوهر به انواع مختلف جوهر نیاز دارندبنابراین ، قبل از خرید و یا پر کردن مجدد چاپگر ، به یاد داشته باشید که چاپگر لیزری از کارتریج های تونر (مبتنی بر پودرو کارتریج های جوهر (مبتنی بر مایعتوسط چاپگرهای جوهر افشان استفاده میشودهمچنین، اگر جوهر بی کیفیت بخرید چاپگر چاپ بی کیفیت تولید می کند و هدها آسیب می بینند.

گرچه نکات گفته شده در نگهداری پرینتر میتوند به شما کمک کند تعمیر پرینتر را کمتر تجربه کنید، اما سرویس دوره ای پرینتر توسط یه کارشناس حرفه ای  نیز لازم استشرکت کامپیوتر پانته آ در اصفهان خدماتی را تحت عنوان سرویس جنرال پرینتر ارائه میدهد که میتوانید با مراجعه به سایت شرکت در مورد آن بیشتر اطلاعات بگیرید.

 

حتی پس از تعمیر و نگهداری مناسب چاپگر، دستگاه ممکن است از کار بیفتد و نیاز به تعمیر دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که ممکن است لازم باشد چاپگر موجود را تعویض کرده و چاپگر جدید را خریداری کنید.

فروش تجهیزات پزشکی دست دوم

مراکز درمانی جهت دریافت مجوز های لازم برای شروع به کار، نیازمند تامین و تجهیز مرکز می باشند که بایستی کلیه تجهیزات با بالاترین کیفیت و استاندارد از مراکز معتبر تهیه شده باشند تا در هنگام استفاده بی خطر بوده و مهم تر از آن اینکه در اطلاعاتی که ارائه می دهند، دقیق باشند.

خرید و فروش تجهیزات پزشکی دست دوم و تعمیر و تجهیز دستگاه های پزشکی برای مراکز درمانی، کلینیک ها، مطب ها و ... یکی از روش های مرسوم در سراسر جهان برای تامین تجهیزات پزشکی ارگان های مختلف می باشد که امروزه مورد توجه افراد و سازمان های مختلف قرار گرفته است.

این روش تامین و تجهیز که در سراسر جهان ارائه می شود یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش هایی است که به کمک آن می توان تجهیزات پزشکی مورد نیاز را با هزینه های کمتر خریداری نمود. در واقع افراد معمولا به کمک این روش شناخته شده در جهان، اقدام به فروش تجهیزات پزشکی دست دوم خود می نمایند و شرکت ها و موسسات مجاز نیز پس از خرید این تجهیزات و لوازم پزشکی دست دوم، آن ها را به افراد دیگری که قصد خرید لوازم پزشکی دست دوم را برای مطب، درمانگاه و یا بیمارستان خود دارند، با قیمت های بسیار مناسب تر از اجناس نو، می فروشند.

کدام تجهیزات پزشکی را می توان به صورت دست دوم خریداری نمود؟

اگر چه که قطعا تمامی تجهیزات پزشکی را نمی توان به صورت دست دوم خریداری نمود اما معمولا دستگاه ها و تجهیزات اصلی و بزرگ با قیمت های هنگفت را می توان به صورت استوک خریداری کرد تا کمی از هزینه های ما کم نماید.

به طور مثال از جمله تجهیزات پزشکی که می توان آن ها را به خریدار تجهیزات پزشکی دست دوم فروخت، عبارتند از:

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات بیهوشی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده ی قلب و عروق

                    ·طیف گسترده ای از دستگاه های دفیبریلاتور

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات دندانپزشکی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات تشخیص

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده در جراحی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده در آندوسکوپی

                    ·طیف گسترده ای از تخت های بیمارستانی

                    ·طیف گسترده ای از دستگاه های تزریق

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات آزمایشگاهی

                    ·طیف گسترده ای از صندلی ها و تخت های پزشکی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مکش پزشکی

                    ·طیف گسترده ای از میکروسکوپ ها

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده در چشم پزشکی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده برای نظارت بر بیمار

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده در فیزیوتراپی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات رادیوگرافی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات استریل سازی

                    ·طیف گسترده ای از دستگاه های سونوگرافی

                    ·طیف گسترده ای از تجهیزات تهویه مطبوع

چرا سدان مد؟

فروشگاه تجهیزات پزشکی سدان مد که سابقه ی 15 ساله در همه ی زمینه های پزشکی همچون تجهیزات و دستگاه های پزشکی بیمارستانی، کلینیکی، مراقبت بیمار در منزل، لوازم مصرفی پزشکی عمومی و تخصصی، تجهیزات امداد و نجات و آمبولانس را دارد، می تواند با شناخت تجهیزات دست دومی که قابلیت استفاده را دارند، آن ها را خریداری نماید.

فروشگاه سدان مد که خریدار تجهیزات پزشکی دست دوم افراد و ارگان های مختلف می باشد با خرید و تعمیر و تجهیز دستگاه، اقدام به فروش لوازم پزشکی دست دوم می نماید تا به این طریق نیاز های جامعه ی پزشکی و یا مصرف کنندگان خانگی را برطرف نماید. این خریدار لوازم پزشکی دست دوم که به واسطه ی سال ها فعالیت خود در این حوزه و تجهیز انواع بیمارستان ها، درمانگاه ها و ... تجربه ی بالایی در زمینه ی تجهیزات پزشکی دارد، می تواند بهترین گزینه برای فروش لوازم پزشکی دست دوم شما باشد.

شما می توانید از تمامی تجهیزات پزشکی دست دوم خود را که بلا استفاده هستند و دیگر نیازی به آن ها ندارید، عکس برداری کرده و با کارشناسان ما در سدان مد در ارتباط باشید.

برای این منظور شما می توانید عکس تجهیزات و لوازم پزشکی استوک خود را تهیه کرده و از طریق راه های ارتباطی مختلف سدان مد، با مشاورین ما تماس برقرار نمایید تا ایشان نظر کارشناسی خود را در خصوص شرایط خرید و یا قیمت ها به شما ارائه نمایند. پس از تعیین قیمت دستگاه شما، در صورت تمایل می توانید اقدام به فروش تجهیزات خود به این فروشگاه نموده و به راحتی دستگاه مورد نظر جدید خود را خریداری کنید.

 

قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن رسمیدیرینهاست که در آن نوزاد را درون پارچهیاپتو پیچیدهتا بتواند راحت تر و ایمنتر بخوابد . در بسیاریاز کشور ها قرن ها است که نوزاد تازه متولد شده را قنداق میکنند و از قنداق کردن به عنوان بهترینروش برایخواباندن کودکیادمیکنند . امروزهاستفادهاز قنداق در برخیکشور هایاروپاییمانند انگلستان رواج بیشتریداشته است.

 

کارینو کیدز  فروشگاه اینترنتی سیسمونی و یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی در این زمینه است و کیفیت تمام محصولات خود از جمله انواع قنداق های نوزاد را تضمین می کند.  همچنین کارینو کیدز  دارای مجوز و نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن و تجارت می باشد؛  شما با خیال آسوده می توانید سفارشات خود را ثبت و در سریع ترین زمان درب منزل دریافت کنید.

 

برای خرید قنداق نوزاد می توانید از طریق کارینو کیدز اقدام کنید.

قنداق کردن نوزاد تصمیمی است که باید توسط والدین نوزاد گرفته شود اما بهتر است قبل از آن که این محصول را در چک لیست خرید سیسمونی خود قرار دهید ابتدا با مزایا و معایب آن آشنا شوید .

 

مزایای قنداق کردن نوزاد

۱- قنداق کردن سبب می شود تا نوزاد احساس امنیت و آرامش کند . همچنین به دلیل محکم نگه داشته شدن و گرم بودن محیطی شبیه به رحم مادر را برای او فراهم می کند .

 

۲- قنداق کردن مانع از حرکت کردن دست ها و پاهای نوزاد می شود . این حرکات باعث از خواب پریدن مکرر نوزاد شده و مانع خوابیدن او به صورت عمیق و همراه با آرامش می شود .

 

۳- قنداق کردن سبب می شود که کودک در برابر سرما به خوبی حفظ شود .

 

۴- هنگامی که کودک درون قنداق است در آغوش گرفتن و بغل کردن آن به راحتی و با خطرات کمتری همراه است .

خطرات قنداق کردن نوزاد

 

 

خطر مرگ ناگهانی نوزاد :

مرگ ناگهانی نوزاد یکی از دلایل منع قنداق کردن نوزاد به ویژه به روش سنتی است . هرگز نباید از پتو های بسیار گرم و سنگین برای گرم کردن نوزاد و یا قنداق کردن او استفاده کرد . پیچیدن نوزاد در پتو یا قرار دادن آن کنار بخاری و یا هر وسیله گرمایشی دیگر باعث بالا رفتن بیش از حد دمای بدن کودک شده و موجب تنگی نفس خواهد شد .

 

آسیب دیدن مفاصل ران :

قنداق کردن به روش نادرست مانند محکم بستن پاها سبب می شود تا مفاصل ران آسیب دیده و عواقب ناخوشایندی را برای نوزاد به همراه داشته باشد .

 

خطر خفگی یا غلتیدن بر روی شکم :

اگر دست و پای کودک کاملا بسته باشد و کودک در سنی باشد که قادر به غلتیدن و قرار گرفتن روی شکم باشد قنداق کردن سبب می شود تا مجرای تنفسی کودک مسدود شده و او را در معرض خطر خفگی قرار دهد. نکته قابل توجه این است که شما به درستی نمی دانید نوزادتان چه زمانی شروع به غلت زدن خواهد کرد .

 

انواع قنداق

قنداق های سنتی :

این نوع قنداق ها که به قنداق های قدیمی نوزاد نیز معروف هستند یک پارچه یا پتوی نازک بزرگ است که نوزاد روی آن قرار داده می شود . سپس به وسیله بند قنداق نوزاد را بسته و با گره زدن مانع باز شدن قنداق و حرکت کردن دست ها و پاهای کودک می شود . جنس پارچه های قنداق های سنتی معمولا نخییا پنبه ای هستند. معمولا این پارچه های قنداقی در ست بیمارستانی نوزاد قرار دارد و یا می توانید جداگانه خریداری کنید.

 

 قنداق چسبی :

این نوع قنداق ها که به تازگی وارد بازار شده است جایگزین مناسبی برای قنداق های سنتی هستند. پارچه قنداق های چسبی از جنس نخ بوده و بنابراین دمای بدن کودک را بالا نمی برد. قنداق های چسبی به دلیل استفاده آسان بسیار پر طرفدار بوده و دارای طرح ها و رنگ های متنوع و زیبایی هستند که می توان با توجه به رنگ سیسمونی مورد علاقه خود آن ها را انتخاب و خریداری کنید .

 

قنداق چسبی نوزاد

این نوع قنداق ها به دلیل داشتن چسب بر خلاف قنداق های سنتی به دست ها و پاهای کودک آسیب نمی رساند و آن ها تحت فشار قرار نمی دهد .

 

یکی از بهترین برندهای برای خرید قنداق چسبی برند سامر می باشد که می توانید محصولاتشان را در لینک برند سامر ببینید.

 

همچنین برای خرید قنداق چسبی می توانید از طریق کارینو کیدز اقدام کنید.

قنداق فرنگی :

قنداق های فرنگی ظاهری متفاوت نسبت به قنداق های چسبی و سنتی دارند . این نوع قنداق ها معمولا با داشتن دکمه و یا زیپ در طرفین همانند یک کیسه خواب عمل کرده و تمام بدن کودک را می پوشاند . این وسیله در خارج از منزل و به خصوص در فصل های سرد بسیار پرکاربرد می باشد و کودک را کاملا گرم نگه می دارد .

 

همچنین با باز کردن زیپ ها و یا دکمه ها می توان از آن به عنوان تشک استفاده کرد. قنداق های فرنگی معمولا در دو جنس قنداق مخمل و قنداق فرنگی تترون در بازار موجود می باشد . قنداق های فرنگی نیز دارای رنگ بندی و تنوع طرح هستند و می توان با توجه به جنسیت نوزاد انواع قنداق فرنگی پسرانه و یا قنداق فرنگی دخترانه را خریداری کرد .

نکاتی که هنگام قنداق کردن کودک باید به آن توجه کرد

۱- از پارچه نازک و سبک برای قنداق کردن کودک خود استفاده کنید .

 

۲- هنگام قنداق کردن کودک از پوشاندن نواحی بالاتر از شانه ها مانند سر و گردن خودداری کنید .

 

۳- هنگامی که کودک را قنداق کردید حتما او را به پشت بخوابانید و از خواباندن او بر روی شکم یا به پهلو به شدت خودداری کنید .

 

۴- بهترین زمان برای قنداق کردن نوزاد از بدو تولد تا پایان ۲ ماهگی است زیرا پس از آن خطر غلت زدن و ایجاد خفگی در کودک وجود دارد .

 

۵- اگر تصمیم به قنداق کردن نوزاد خود دارید ، این کار را هر روز در هنگام خواباندن کودک انجام دهید تا نوزاد بتواند به قنداق شدن در هنگام خواب عادت کند .

 

۶- به گونه ای نوزاد را قنداق کنید که بتواند دست ها و پاهای خود را به میزان اندکی تکان دهد . بنابراین از محکم بستن قنداق به شدت پرهیز کنید .

 

۷- دمای بدن نوزاد خود را چک کنید و از قرار دادن نوزاد قنداق شده در محیط های گرم خود داری کنید .

 

۸- مطمن باشید که سایر افرادی که از نوزاد شما مراقبت می کنند نسبت به قنداق کردن نوزاد به صورت ایمن آگاهی لازم را دارند سپس نوزاد خود را جهت مراقبت به آن ها تنها بگذارید .

 

۹- هنگامی که نوزاد در حال تغذیه کردن است نباید او را قنداق کرد . زیرا موجب بالا رفته بدن نوزاد شده و خطر تنگی نفس و ایجاد خفگی وجود دارد .

 

به طور کلی استفاده از قنداق های چسبی و یا قنداق های فرنگی نسبت به قنداق های سنتی به دلیل داشتن ایمنی بالاتر و استفاده آسان تر ارجحیت دارد.

 

نکته پایانی

در پایان امیدواریم این راهنمای قنداق کردن نوزاد برای شما مفید بوده باشد. توجه کنید که قنداق نوزاد از جمله وسایلی است که هم در لیست خرید سیسمونی وجود دارد و همین طور در لیست لیست وسایل مورد نیاز برای تولد نوزاد در بیمارستان. و خرید آن از نظر کارینو کیدز یکی از ملزومات است و همان طور که ما در کارینو کیدز همیشه گفته ایم، خرید سیسمونی، باید با برنامه ریزی و تفکر باشد.

منبع https://carinokids.com/%d9%82%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%82-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%af/

 

ده شرکت برتر در بازار نخ جراحی

 

درخواست برای مواد نخ جراحی همزمان با افزایش تعداد عمل های جراحی در سرتاسر جهان، بدون توجه به دسترس بودن جایگزین های موجود در بازار مانند عناصر جراحی ( Surgical staples )، افزایش پیدا کرده است. اخیرا، تلاش های متعددی برای تولید نخ های بدیع با خصوصیات اضافی مانند نخ های هوشمند، نخ های ضدمیکروبی، و نخ های بایواکتیو ( bioactive ) انجام شده است. این ابداعات یا نوآوری های دلیل بر رشد روزافزون بازار نخ های بخیه در سالیان اخیر بوده است.

در اینجا شرکت های پیشرو در این زمینه معرفی شده اند.

BraunMelsungenAG

BRAUN SHARING EXPERTIS در سال 1839 تأسیس و در دفتر مرکزی آن در Melsungen، آلمان قرار دارد؛ B. BraunMelsungenAG، همراه با شرکت های تابعه آن، انواع تولیدات و توزیعات محصولات و خدمات بهداشتی در زمینه های آنستژیا ( یک نوع بیماری حسی )، مطالعه قلب، درمان خون extracorporeal و جراحی در سرتاسر جهان انجام می دهد. مجموعه محصولات B. Braun در مجموع 5000 محصول را شامل می شود که 95٪ آن توسط شرکت تولید می شود. Hospital  Care،  Aesculap، Out Patient Market و   B. BraunAvitum چهار بخشی هستند که شرکت در آن فعالیت می کند. بخش Aesculap مفاهیم تخصصی در جراحی، ارتوپدی و درمان های داخلی مربوط به مراقبت های سرپایی و غیرسرپایی بیمار را ارائه می کند.

شرکت حضوری جدی و قوی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا- اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا دارد.

Boston Scientific Corporation ( شرکت علمی بوستون )

Boston Scientific در سال 1979 تأسیس و دفتر مرکزی آن در ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد؛ شرکت Boston Scientific در زمینه توسعه، تولید و بازاریابی دستگاه های پزشکی برای استفاده در انواع تخصص های مربوط به پزشکی در سرتاسر جهان فعالیت می کند. این شرکت از سه بخش تجاری زیر تشکیل شده است: Cardiovasular ( قلبی عروقی )، Rhythm Management و MedSurg. 

به دلیل داشتن شبکه توزیع قوی و داشتن بیش از 35 شرکت تابعه؛ شرکت دارای یک حضور جغرافیایی بسیار قوی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا – اقیانوسیه، آمریکای لاتین، و خاورمیانه و آفریقا است.

 

 

 

 

 

 

 

Medtronic PLC

Medtronic در سال 1949 تأسیس و دفتر مرکزی آن در سال دوبلین، ایرلند قرار دارد؛ MedtronicPlc در طراحی، تولیدات و فروش دستگاه های پزشکی فعالیت می کند. شرکت در چهار بخش تجاری فعالیت می کند که عبارتند از گروه قلب و عروق، گروه درمان های با حداقل تهاجمی ( Minimally Invasive Therapies Group )، گروه درمان های بازیابی ( Restorative Therapies Group ) و گروه دیابت.

گروه درمان های با حداقل تهاجم شرکت در زمینه محصولات جراحی، مانند دستگاه های اجزای جراحی، ابزارهای جلوگیری از خونریزی، بستن زخم، محصولات جراحی الکترونیکی ( electrosurgery )، دستگاه های مکانیکی فتق ( hernia mechanical devices، کاشت مش ( mesh implants )، محصولات ژن شناسی یا شناسایی ژن، ابزارهای سخت افزاری و دستگاه تثبیت مش ( mesh fixation device )، و دستگاه گوارش، استنشاق درمانی ( inhalation therapy ) و راه حل های مراقبت کلیوی فعالیت می کند.

شرکت یک حضور قوی جغرافیایی در آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا با 30 شرکت تابعه خود از جمله Medtronic PS Medical, Inc., MedtronicMiniMed, Inc., India and Medtronic Private Ltd دارد.

Ethicon Inc. ( AJohnson & Johnson Company )

ایتیکن ( Ethicon ) در سال 1887 تأسیس و دفتر مرکزی آن در نیوچرسی، ایالات متحده آمریکا قرار دارد؛ Johnson & Johnson در تحقیق و توسعه، تولید و فروش محدوده وسیعی از محصولات  در زمینه بهداشت و درمان فعالیت می کند. شرکت از طریق سه بخش تجاری- مصرف کننده ( Consumer )، داروسازی و دستگاه های پزشکی فعالیت می کند.

بخش دستگاه های پزشکی شرکت محدوده وسیعی از محصولات مورد استفاده در زمینه های ارتوپدی، جراحی، قلب و عروق، مراقبت دیابتی و بهداشت چشم فعالیت می کند. Johnson & Johnson محصولات نخ بخیه را از طریق شرکت های تابعه Ethicon, Inc ارائه می کند.

شرکت دارای یک حضور وسیع جغرافیایی در سرتاسر ایالات متحده، اروپا، آسیا- اقیانوسیه، نمیکره غربی، و آفریقا است.

Teleflex Incorporated

Teleflex در سال 1943 تأسیس و دفتر مرکزی آن در پنسیلوانیا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد؛ Teleflex Incorporated تولید کننده، توسعه دهنده و عرضه کننده اولیه دستگاههای پزشکی یکبار مصرف برای بیمارستانها و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، که برای روشهای تشخیصی و درمانی رایج در مراقبتهای ویژه و جراحی استفاده می شود ، است. شرکت از طریق بخش های خود شامل Vascular North America, Interventional North America, Anesthesia North America, Surgical North America, EMEA, Asia and OEM فعالیت می کند.

بخش Surgical North America شرکت محصولات جراحی طراحی شده برای جراحان همراه با رنج کاملی از دستگاه ها برای استفاده در انواع مختلف عمل های جراحی ارائه می کند.

شرکت دارای حضور جغرافیایی وسیعی در سرتاسر آمریکای شمالی، اروپا، آسیا-اقیانوسیه، آمریکای لاتین، و خاورمیانه و آفریقا است.

 

Smith&nephewدر سال 1856 تأسیس و دفتر مرکزی آن در لندن، بریتانیا قرار دارد؛ Smith & Nephew طراح، تولید کننده و فروشنده دستگاه های پزشکی در سرتاسر جهان است. شرکت از طریق 9 بخش خود شامل کاشت زانو ( Knee implants )، کاست باسن یا لگن ( hip implants )، تروما و اکسترمیتیت ها ( trauma & extremities )، پزشکی ورزشی ( sport medicine )، تعویض مفصل ( joint repair )، تکنولوژی های توانایی آرتروسکوپی ( arthroscopic enabling technologies )، سایر صنایع یا بخش جراحی، مراقبت پیشرفته از زخم ( advanced wound care )، بایواکتیوهای پیشرفته زخم ( advanced woundbioactives ) و دستگاه های پیشرفته زخم ( advanced wound devices ) فعالیت می کند.

شرکت دارای یک حضور جغرافیایی وسیع در سرتاسر آمریکا، اروپا، آسیا، استرالیا، نیوزلند، و خاورمیانه و آفریقا است.

CONMED Corporation

CONMED corporationدر سال 1970 تأسیس و دفتر مرکزی آن در یوتا، ایالات متحده قرار دارد؛ CONMED Corporation تولید کننده، توسعه دهنده ی و ارائه کننده دستگاه ها و ابزارهای جراحی برای جراحی های با حداقل تهاجم ( minimallyinvasive ) است. شرکت از طریق تنها بخش عملیات خود به طور کامل در توسعه، تولید و فروش جهانی دستگاه های جراحی و ابزارهای مربوطه فعالیت می کند. شرکت محصولات خود را از طریق دو خط تولیدی به نام های جراحی ارتوپدی و جراحی عمومی ارائه می کند.

شرکت دارای یک حضور جغرافیایی وسیع در سرتاسر آمریکا، اروپا، آسیا- اقیانوسیه، و خاورمیانه و آفریقا است.

InternacionalFarmaceutica

 Atramatدر سال 1969 تأسیس و دفتر مرکزی آن در مکزیکو دی اف ( MexicaDF )، مکزیک قرار دارد؛ InternacionalFarmaceuticaS.A. De C.V. یک تولید کننده دستگاه های پزشکی، تلوید کننده ی محصولات جراحی با کیفیت بالا و عرضه کننده نخ های بخیه از طریق برند Atramat است. شرکت محصولاتی در رنج وسیعی از نخ های بخیه، سوزن های جراحی، و مش جراحی ( surgical mesh ) ارائه می کند. شرکت به طور پیوسته دارای نوآوری در تولیدات خود در زمینه های لاپروسکپی، خونریزی، باد فتق، ابزارهای جراحی و ایمپلنت های ستون فقرات به همراه نخ های بخیه جدید مانند نخ های پوشیده شده با آنتی باکتری و بخیه های خاردار ( barbed sutures ) است.

شرکت دارای حضور جغرافیایی وسیع در سرتاسر جهان است. شرکت محصولات خود را در بیش از 80 کشور دنیا از طریق شبکه ای از شرکای تجاری متخصص به فروش می رساند.

Deme Tech Corporation

DemeTECHدر سال 1990 تأسیس و دفتر مرکزی آن در میامی- فلوریدا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد؛ Deme Tech Corporation تولید کننده و توزیع کننده نخ های بخیه قابل جذب و غیرقابل جذب است. علاوه بر آن، این شرکت عرضه کننده ی تیغ های جراحی و استاپلرهای جراحی است.

شرکت د آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آسیا، خاورمیانه و اروپا حضور دارد. بازاریابی و فروش محصولات شرکت از طریق شبکه از توزیع کنندگان در آمریکای شمالی و جنوبی، آمریکای مرکزی، آسیا، آفریقا، اروپا و اقیانوس آرام جنوبی صورت می گیرد.

 

Peters Surgical

Peters Surgicalدر سال 1926 تأسیس و دفتر مرکزی آن در شهر بابینی، فرانسه قرار دارد؛ Peters Surgical توسعه دهنده، تولید کننده و توزیع کننده دستگاه های پزشکی در سرتاسر جهان است. شرکت محصولاتی مانند نخ های بخیه، Clips-VTO، مش ها ( meshed )، ایمپلنت ها، و چسب جراحی را ارائه می کند. شرکت رنج وسیعی از نخ های بخیه قابل جذب، غیرقابل جذب و چشم ( ophthalmic ) تهیه و عرضه می کند.

شرکت عرضه کننده ی عمدتا محصولاتی در زمینه قلب و عروق و قفسه سینه؛ چشم؛ بیهوشی؛ گوارش؛ اورولوژی؛ گونه شناسی؛ فک و صورت؛ و درمان های ارتو- ترومالوژی ارائه می کند. به دلیل داشتن شبکه توزیع قوی، شرکت دارای حضوری فعال در بیش از 150 کشور است.

 

 

 

بیماری پارکینسون در افراد مسن چگونه است؟

بیماری پارکینسون (PD) یک بیماری پیشرونده است که بر روی اعصاب فرد تاثیر می‌گذارد. این بیماری حرکت افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در آن اختلال ایجاد کرده و باعث کندی در حرکت می‌شود. شما نیز احتمالا با سالمندانی روبه‌رو شده‌اید که مبتلا به پارکینسون باشند و علائم آن‌ها را بیشتر به صورت لرزش دست مشاهده کرده‌اید.

پارکینسون یک بیماری پیشرونده است و به مرور زمان اوضاع بیمار وخیم‌تر میشود. در ابتدا ممکن است کندی در روند حرف زدن بیمار را مشاهده کنید. این مسئله به مرور بدتر می‌شود. شروع علائم به مرور اتفاق میفتد اما پس از مدتی روند بیماری و علائم بیمار تشدید می‌شود.

بیماری پارکینسون به طور معمول در میانسالان و سالمندان اتفاق میفتد. اما متاسفانه جوانان نیز ممکن است درگیر این بیماری عصبی شوند. گر چه این دسته از بیماریها درمان مشخص و قطعی ندارند، اما با مصرف داروهای مربوطه میتوان علائم آن را کاهش داد. در این گونه بیماری ها بر اساس شرایط هر فرد روند درمان نیز متفاوت است. ممکن است در بعضی موارد پزشک مربوطه عمل جراحی را برای بهبود علائم فرد و تغییرات شرایط مغزی پیشنهاد دهد.

مکانیزم بیماری پارکینسون چگونه است؟

بیماری پارکینسون اعصاب فرد بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تحریکات و تاثیرات عمده این بیماری در نورونها و اعصاب مربوط به تولید دوپامین است. نورونها که مسئول انتقال پیام عصبی در بدن هستند، نقش بسیار مهمی در واکنش ها و عملکردهای اساسی بدن دارند. منطقه تولیدکننده دوپامین در بدن شما که دوپامینرژیک نام دارد، در منطقه خاصی از مغز جای گرفته است. این منطقه که ماده سیاه نام میگیرد، در اصطلاح به آن سابستنشیال نگرا گفته می‌شود.

دوپامین یک ماده اساسی در بدن فرد است که تاثیرات گسترده آن را به خصوص در اعمال حرکتی و تنظیم حرکت در بدن میتوان مشاهده کرد. بسیاری از علائمی که در بیماری پارکینسون باعث درد و رنج بیمار می‌شود، به علت کاهش این ماده در بدن است. در ابتلا به پارکینسون و تشدید علائم آن عوامل متعددی میتوانند تاثیرگذار باشند. در بین این عوامل، ژنتیک و سابقه ژنتیکی فرد و محیط میتوانند نقش عمده‌ای بر ایجاد و تشدید این بیماری داشته باشند.

علائم و نشانه های بیماری پارکینسون

با توجه به شرایط جسمانی، سن و سبک زندگی در هر فرد علائم پارکینسون میتواند متفاوت باشد. علائم این بیماری ممکن است در ابتدا جزئی و خفیف باشند و شروع آن‌ها معمولا از یک سمت بدن فرد باشد. با توجه به این که پارکینسون یک بیماری پیشرونده است، علائم شدت می‌یابد و هر دو سمت بدن را درگیر می‌کند. در موارد زیادی گزارش شده که حتی پس از درگیری دو طرف بدن، علائم در یک سمت بیشتر طرف مقابل است.

لرزش دست یکی از علائم بسیار رایج است و معمولا در ابتدای بیماری پارکینسون در سالمندان بروز پیدا می‌کند. به طور معمول ابتدا این لرزش در انگشتان دست قابل مشاهده است. یکی از حرکاتی که فرد بیمار در راستای لرزش دست دارد، پیل رولینگ است؛ به این شکل که بیمار فرد انگشت شست و اشاره خود را به یک دیگر می‌مالد.

تاثیرات و علائم این بیماری تنها محدود به دستان نمی‌شود. علائم پارکینسون بر پاها به این شکل است که قدرت حرکت در آن‌ها کاهش می‌یابد. حرکت آهسته که در اصطلاح به آن برادی کینزی گفته می‌شود در این بیماران مشاهده می‌شود. قدمها هنگام راه رفتن در این افراد کوتاه‌تر شده و اغلب پاهای خود را روی زمین میکشند. این علائم بسیار گسترده هستند؛ به عنوان مثال فرد هنگام بلند شدن از روی صندلی احساس سختی میکند و این عمل برای او دشوار است.

عضلات در افراد مبتلا به پارکینسون به مرور سفت می‌شود. این سفتی عضلات که در ادامه مانند سایر علائم بیماری شدت می‌یابد، باعث می‌شود تا بیمار در آن نواحی درد زیادی را تحمل کند و تکان دادن آن قسمت و حرکت برایش دشوار شود.

شاید اندکی برایتان دور از ذهن به نظر برسد، اما بیماران مبتلا به پارکینسون معمولا قامتشان خمیده می‌شود و بدن و تنه فرد به جلو متمایل می‌شود. همچنین این افراد نمیتوانند تعادل پیشین خود را در هنگام ایستادن و حرکت کردن داشته باشند. خم شدن مفاصل زانو و آرنج نیز در راستای همین تغییرات اتفاق میفتد. این موارد میتواند روی نوشتار این افراد نیز تاثیر بگذارد. نوشتار وی معمولا کوچکتر شده و فرد برای خواندن آن‌ها با مشکل روبه‌رو می‌شود.

پارکینسون بیماری است که باعث آسیب به نورون ها و انتقال پیام های عصبی می‌شود. به همین علت ممکن است حرکات اتوماتیک فرد را با مشکلات زیادی روبه رو کند. این افراد مانند سایر مردم نمیتوانند دستان خود را هنگام راه رفتن تکان دهند. یا لبخند زدن و چشمک زدن برایشان به کندی و به سختی صورت می‌گیرد.

تاثیرات منفی پارکینسون بسیار گسترده است و میتواند تکلم فرد را نیز با مشکل روبه‌رو سازد. معمولا تکلم شخص دارای ابهام می‌شود یا تردید دارد. نحوه تکلم و حرف زدن در این افراد بدون بالا و پایین رفتن است و روند یکنواختی دارد.

علل بیماری پارکینسون در سالمندان

علت اصلی بیماری پارکینسون در واقع ناشناخته است، اما عوامل و دلایل مختلفی وجود دارند که میتواند منجر به ابتلای فرد به این بیماری گردند. در نهایت این عوامل باعث کاهش دوپامین در مغز و آسیب به نورونها و فرآیند انتقال پیام عصبی میشوند.

بسیاری از محقین، ژنتیک را یکی از عوامل مواجهه افراد با این بیماری میدانند. تغییرات و جهشهایی که در ژنهای فرد به وجود میآید، میتواند منته به بیماری پارکینسون شود. این جهشها نادرند و بروز آنها با درصد بسیار کمی اتفاق میافتد. اما باید به این نکته اشاره نمود که در خانوادههایی که سابقه ابتلا به این بیماری وجود دارد، احتمال رخ دادن این جهشها و در نتیجه بیمار شدن فرد بالا میرود. در عواملی که به ژنهای فرد مربوط میشوند، واریاسیونهای خاص ژنی باعث ایجاد بیماری میشوند که این احتمال در خانوادههایی که سابقه ابتلا در آنها وجود ندارد بسیار پایین است.

محیط زندگی شما یکی از موثرترین عوامل در ابتلا به بیماریهای مختلف است. پارکینسون نیز به همین بیماریها تعلق دارد. به عنوان مثال سموم و اشعه های مختلف میتوانند درصد ابتلا به این بیماری را بالا ببرند. به همین دلیل برای زندگی سالمتر باید دقت زیادی در انتخاب محیط زندگی خود داشته باشید.

یکی دیگر از علتهای ابتلا به پارکینسون تغییراتی است که در مغز افراد به وجود میآید و معمولا روی اعصاب فرد نیز تاثیر میگذارد. هر چند که دلیل این تغییرات به درستی مشخص نشده، اما محققان از تاثیر این تغییرات بر روند ابتلا به پارکینسون گزارش دادهاند.

یکی از این تغییرات وجود اجسام لویی و لخته خون درون مغز است. این اجسام مواد خاصی درون سلولهای مغزی هستند که به عنوان یکی از عوامل میکروسکپی در ابتلای فرد به بیماری پارکینسون به شمار میآیند. در اجسام لویی مواد و ذرات بسیار زیادی یافت میشود. اما پروتئینی به نام آلفا سینوکلین در آنها وجود دارد که سلول قادر به تجزیه آنها نیست. این پروتئینها که به عنوان یکی از عوامل ابتلای افراد به بیماری پارکینسون محسوب میشود، موضوع بحث بسیاری از محققین است و آزمایشهای زیادی روی آن انجام میشود.

 

چه عواملی بر ابتلا به پارکینسون موثرند؟

یکی از تاثیرگذارترین عوامل در ابتلای فرد به پارکینسون سن است. احتمالا شما نیز با این مسئله مواجه شده‌اید که بیشتر افراد مبتلا به پارکینسون جز سالمندان هستند. معمولا افراد جوان و میانسال درصد کمتری از بیماران پارکینسون را تشکیل میدهند. این بیماری در افراد بالای ۶۰ سال بیشتر از سایر ردههای سنی رخ میدهد.

عامل دیگر بیماری پارکینسون در سالمندان یا جوانترها، وراثت است. برای درک بهتر جلوگیری از بیماریهای افراد مسن و عوامل آن باید سابقه خانوادگی خود را بررسی نمایید. اگر در خانواده شما فرد یا افرادی به پارکینسون مبتلا هستند، احتمال ابتلای شما نیز به این بیماری وجود دارد. در غیر این صورت خطر زیادی شما را تهدید نخواهد کرد.

پارکینسون یکی از بیماریهایی است که جنسیت روی آن تاثیر میگذارد. به طور معمول آمار ابتلا به این بیماری در مردان بالاتر از زنان است و باید به این مسئله توجه کافی را داشته باشند.

عوامل محیطی میتوانند به مقدار زیادی در ابتلای شما به بیماریها تاثیرگذار باشند. قرار گرفتن در معرض سموم، حشرهکشها و اشعهها میتواند خطر ابتلا به بیماریهای مختلفی از جمله پارکینسون را بالا ببرد.

در مواردی هم دیده شده است که بروز علائم پارکینسون میتواند ناشی از مصرف بعضی از داروها باشد. برخی از داروهایی که به عنوان داروی ضد روانپریشی استفاده میشوند، میتواند بعضی از علائم پارکینسون از جمله لرزش دست را از خود بروز دهند.

 

 

پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر یک دستگاه پزشکی می باشد که برای اندازه گیری درصد اکسیژن موجود در هموگلوبین خون و ضربان قلب مورد استفاده قرار می گیرد که یک شاخص مهم برای تعیین میزان سلامتی بدن می باشد.

در واقع دستگاه پالس اکسیمتر یک مدل از دستگاه های ساده است که در منزل می توان از آن استفاده کرد. این دستگاه برای سنجش میزان اکسیژن موجود در خون استفاده می شود و در واقع درصد اشباع اکسیژن خون را در سرخرگ انسان به ما نشان می دهد.

دستگاه پالس اکسیمتر روشی غیرتهاجمی به حساب می آید که ملکول های هموگلوبین موجود در خون را که اکسیژن دارند شمارش کرده و آن را به درصد بیان می کند. معمولا مقدار نرمال اکسیژن خون باید بین نود و پنج تا نود و هفت درصد باشد و اگر این میزان پایین تر از نود درصد باشد وضعیت بیمار خطرناک است. پالس اکسیمتر می تواند روند و میزان ضربان قلب را نیز اندازه گیری کند.

به آزمایش اندازه گیری میزان اکسیژن موجود در خون پالس اکسیمتری می گویند که با استفاده از دستگاه پالس اکسیمتر انجام می شود. قسمت خارجی این دستگاه برای عملکرد روی سر انگشتان یا لایه ی گوش بیمار قرار داده می شود تا دیتگاه با سرخرگ خونی بیمار مجاورت داشته باشد.

نحوه ی عملکرد دستگاه پالس اکسیمتر

نحوه ی عملکرد این دستگاه به این شکل است که پرتوی نور قرمز و مادون قرمز را از خود متصاعد می کند و این پرتوها از مویرگ های موجود در بدون بیمار عبور می نمایند. نسبت نورها به یکدیگر در انتها میزان اکسیژن خون را مشخص می کنند. خونی که دارای اکسیژن است رنگ قرمز روشن تری دارد و خون بدون اکسیژن آبی یا بنفش است. بنابراین دستگاه در ابتدا مجموع هر دو رنگ را اندازه گیری می نماید، سپس رنگی که در زمان عدم وجود نبض تشخیص داده می شود را از مجموع کم می کند. رنگ های باقی مانده بیانگر میزان خونی است که اکسیژن دارد. این مقدار روی نمایشگر دستگاه به درصد نشان داده می شود.

کاربرد پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • قبل، بعد و حین عمل جراحی که بیمار بیهوش می باشد.
 • مشاهده طرز کارکرد داروهایی که برای درمان بیماری ریه استفاده می شوند.
 • بررسی توانایی فرد برای افزایش سطح فعالیت خود
 • بررسی نیاز فرد به اکسیژن و کمک به تنفس او
 • بررسی طرز تنفس او در هنگام خواب و تشخیص بیماری آپنه خواب

این دستگاه برای بررسی میزان سلامتی فرد در هنگام قرار گرفتن در شرایطی که اطلاع از میزان اکسیژن هموگلوبین خون او بسیار ضروری است نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از قبیل این شرایط:

 • حمله قلبی
 • نارسایی قلبی
 • بیماری انسداد ریه
 • کم خونی
 • سرطان ریه
 • آسم
 • ذات الریه

طرز کار پلی اکسیمتر

خون حاوی همگلوبین است که مولکول های اکسیژن را از ریه ها به قسمت هایی از بدن که نیاز به اکسیژن دارد، می برد. در واقع این دستگاه نشان می دهد که اکسیژن موجود در هموگلوبین چقدر از اندازه ی نرمال فاصله دارد. هموگلوبین به رنگ بنفش آبی است اما زمانی که به میزان کافی اکسیژن دارد، به رنگ قرمز روشن در می آید.

برای روشن شدن دستگاه کافی است انگشت اشاره ی یا هر قسمت از بدن که داخل گیره (پروب) قرار دارد، حرکت داده شود. پروبی که روی قسمت خاص بدن قرار گرفته است، برای اندازه گیری میزان اکسیژن هموگلوبین از پرتو نور قرمز و مادون قرمز استفاده می کند. هموگلوبین حمل کننده اکسیژن، طول موج این پرتو را جذب می کند در آخر نیز مقداری از این طول موج ها را از خود ساطع می کند. داده های حاصل از طریق پروب جمع آوری می شوند و به مانیتور ارسال می شوند تا به صورت عدد به پزشک یا خودشخص نمایش داده شود. در واقع نسبت نور قرمز به مادون قرمز ارسال شده، میزان اشباع اکسیژن را نشان می دهد. با کشیدن انگشت از قسمت گیره دستگاه به طور خودکار خاموش می شود.

سطح اکسیژن طبیعی در هموگلوبین، برای افراد بالغ بین 95 تا 100 درصد و برای نوزادان 95 تا 98 درصد می باشد ولی در این درصد در افراد مبتلا به بیماری هایی مانند آسم، سرطان ریه، نارسایی قلبی و … معمولاً پایین است. عدد دیگری که نشان داده می شود ضربان قلب می باشد که با واحد ضربان در دقیقه یا همان (BPM) می باشد که حد نرمال آن هم برای افراد بالغ 50 تا 90 ضربان در دقیقه و برای نوزادان 120 تا 180 ضربان در دقیقه می باشد.

پالس اکسیمتر بر خلاف اکسیمترهای دستی قابل حمل و سبک می باشد و می توان در خانه و هر جای دیگر میزان اکسیژن خون خود را اندازه گرفت. اکسیمترهای دستی که ثابت هستند و بیشتر در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده می شوند ساختار پیچیده تری دارند و گیره به طور جدا از قسمت مانتیتور دار است و با سیم یه آن وصل شده است ولی در پالس اسکیمتر، دستگاه یک بخشی است و گیره و مانیتور به صورت یکپارچه باهم هستند.

انواع مختلف دستگاه اکسیمتری

سه نوع اکسیمتری داریم که بسته به کاربرد و نیاز بیمار می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. پالس اکسیمتر، اکسیمتر دستی و اکسیمتر جنینی. که به ترتیب شرح داده خواهند شد.

پالس اکسیمتر، رایج ترین دستگاهی است که هم پرتابل و قابل استفاده در منزل است. دارای گیره سوسماری شکل برای قرار گرفتن بر روی انگشت است. صفحه ی نمایش بر روی خود گیره قرار دارد و ضربان قلب و میزان درصد اشباع اکسیژن خون را نشان می دهد.

اکسیمتر دستی، دستگاهی است که موسسات پزشکی و بیمارستان ها از آن استفاده می کنند. این دستگاه ها کمی پیچیده تر از پالس اکسیمتر ها هستند. صفحه نمایش به گیره متصل نیست. در عوض یک کابل جهت اتصال گیره به صفحه وجود دارد. صفحه نمایش مواردی بیش از سطح خون اکسیژنه را نمایش می دهد. گیره این دستگاه در موارد اضطراری حتی می تواند به انگشتان پا نیز وصل شود.

پالس اکسیمتر جنینی، برای تشخیص اینکه آیا کودک سالم است یا نه، مورد استفاده قرار می گیرد. اکسیمتر معمولی ممکن است برای یک نوزاد متولد شده به سختی قابل استفاده باشد. این دستگاه برای نوزادان دارای یک پروب است که بر روی سر نوزاد قرار می گیرد تا از طریق گذر اشعه های نور از جمجمه، میزان اکسیژن را دریافت کند. این عمل بر روی پای نوزاد نیز قابل انجام است.


 

 

تعداد صفحات : 5

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 44
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 13
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 29
 • بازدید ماه : 29
 • بازدید سال : 922
 • بازدید کلی : 1,909